Riik hakkab toetama marjakasvatajaid töötute palkamiseks

Eesti, Majandus,
©Scanpix
Maasikakorjamine

Sotsiaalministeeriumi, maaeluministeeriumi ja töötukassa koostöös avatakse palgatoetuse meede põllumajandusettevõtetele, et soodustada töö kaotanud inimeste palkamist marjakasvatussektorisse; hinnanguliselt kulub meetmeks 600 000 eurot.

Loodav palgatoetus aitab marjakasvatusega tegelevatel ettevõtjatel palgata kohalikku tööjõudu soodsamatel tingimustel ning teisalt pakkuda kriisi tõttu tööta jäänud inimestele võimalust hooajatöö tegemiseks, kuni pole veel leitud uut püsivat töökohta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Maaeluminister Arvo Alleri sõnul on marjakasvatuses hooajatööliste leidmine erinevatel põhjustel keeruline. “Samas on meie prioriteediks olnud Eesti inimeste tervis ja majanduslik toimetulek. Koostöös sotsiaalministeeriumiga on leitud võimalus leevendada hooajatööliste puudust rakendades meie enda inimesi.”

“Palgatoetus võimaldab maksta konkurentsivõimelisemat palka ilma ettevõtete kulusid oluliselt suurendamata. Loodan, et see meede aitab leida vajalikke hooajatöötajaid marjakasvatusse.”

Uue meetme tingimuste kohaselt makstakse toetust tööandjale, kelle tegevusvaldkonnaks on marja-, pähklikasvatus või muude puuviljade kasvatus. Tööandja peab võtma tööle registreeritud töötu, kes on olnud tööta viimased kolm kuud või teinud ajutiselt tööd vähem kui 30 päeva selle aja jooksul.

Toetuse suurus ühes kuus on 50 protsenti töötajale makstavast brutotöötasust, kuid maksimaalselt töötasu alammäär, mis on sel aastal 584 eurot.

Ühe töötu tööle võtmise eest makstakse ettevõtjale palgatoetust kuni kolm kuud. Toetust makstakse üksnes nende kuude eest, millal on töötajale välja makstud tasusid, millelt on kinni peetud töötuskindlustusmakse.

Toetust makstakse, kui tööandja sõlmib töötuga töölepingu või võlaõigusliku teenuse osutamise lepingu, sõltumata kestusest.

Toetust makstakse kuni 2020. aasta lõpuni ning selleks kulub hinnanguliselt 600 000 eurot. Prognoosi kohaselt võib uue meetmega tööd saada kuni 750 töötut.

Toetust saab eeldatavasti taotleda alates 1. juulist, kui meetme tingimused on ametlikult kinnitatud, nende töötute eest, kes on tööle võetud 1. juunist või pärast seda.

8 commentsOn Riik hakkab toetama marjakasvatajaid töötute palkamiseks

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Olen üle kahekümne aasta väikeettevõtja ja siiani pole käinud kuskil abi kerjamas aga tänapäeva trend on pidev hala abi järele !
  Kui ei saa oma majapidamise,ettevõttega jne. hakkama siis oled loonud endale vale äriplaani ja tulekski panna pillid kotti !
  See õpitud abitus ajab südame pahaks !

 • Avatar
  VironShaman

  Miks maa jooksis juba vabariigi alguses eetlastest tühjaks ja andis soomele head ja odavat tööjõudu selle asemel, et eesti külaelu üles ehitada. Miks ei asendanud kolhoose ja sovhoose ühistud ja tagastatud maade omanikud ei saanud edasi elada sest tehnika erastasid keskastme juhid ja esimehed.
  See oli ju isamaa otsene poliitika, hävitada põhjalikult sotsialistlik põllumajandus, anda maa ja tehnika uusparunitele kes siis omakorda selle müüsid välismaalastele keda juba kuidagi ei huvitanud eestlased oma tavaõigustega vaid odav tööjõud kolmandatest maadest. Selle ajaga mis liberaalid on maad valitsenud on lihtinimesed maalt jõuga linnadesse ja välismaale surutud, mõisnikele antud õigus tööjõumakse mitte maksta kui parteiannetused ämmakappi õigeaegselt tasutud ja katus selle eest kindel.
  Täna tahab EKRE tuua uusi inimesi maale, no looge siis maal ühistud õppides kasvõi juutide kibutsitest, ärge loopige seda lisaraha järjekordselt ämmakappide partei siseringi. Punaparunit järgmine põlvkond pole kuskilt otsast eestisõbralik ja töötab samasuguse migratsioonipumbana kui vene aja lõpupoole NL migratsioonipump sotsialismiehitajatele.
  Kõik see oleks võinud olla juba 90nendatel kui tookord oleks mõeldud mida toota ja kuhu müüa vene turu äralangemisel. Kuidas juudid saavad ka täna üha uusi kibutseid ehitada ja nende toodangut müüa. Maal olevad ämmakapid ei toida riigikassat vaid liberaalide sega ja valitse poliitikat, igaljuhul pole neil midagi pistmist EKRE parteikassaga, kas poleks aeg ämmakappe lähemalt uurida.

 • Avatar

  Ja nendel orjapidajatest vereimejatel ikka vähe?

 • Avatar

  Töötul olgu kohustus võtta vastu esimene pakutud töö. ja ei mingeid toetusi siis!

  • Avatar

   Tööandjal on kohustus maksta töötajale palka.

  • Avatar

   Oled esimene? Tööle? Siin sitapatarei vaja käsitsi ringi labidaga pöörata.
   Pmt see on väga loll unistus, et mingid töötud põllule lähevad, suve vedelevad niisama ära.
   Pmt keeratakse taimekasvatus ja põllumajandus vähemalt osaliselt tuksi.
   Aga eks partei teab paremini kui põllupidaja kuidas asjad käivad.
   Eestlane enam füüsilist, tolmust, musta tööd ei tee, uhke ja hää on olla.

   • Avatar

    Oled ilmselt mitmendat põlve untsantsakas ega ole sünnist saati pealinnast asfaltilt välja saanud, kui , siis lennukiga lõunamaale. Sinu mõistmine sõnast “sitapatarei” on olematu. Kui aga on vaja käsitsi sõnnikut teisaldada, siis seda ei tehta teps mitte labidaga. Olen kindel, et oled ka üks kõva sõnavõtja maasikakasvatuse alal, vähemalt teamiste põhjal sobid hästi nende virisevate udupeade parteisse

   • Avatar

    Püüa nüüd mitte südarit saada, eks. Sõnnikuhark on just untsantsakale mõistetamatu instrument, kuid labida tähendust ta vaal mäletab. Ka “sitapatarei”, mis sõnniku vms kõdunemiskoht on tegelikkuses, on see muidu sinule Gil mõistetav koht? Muide, olenevalt kõdunemis- ja ladestumisastmest on seda labidaga mõnikord paremgi lõhkuda.
    Sitta olen visanud, hobusegagi põllule vedanud- seega eksid ikka rängalt minu suhtes.
    Rahvuslik-isamaalise seosetu mulina ajamise asemel võiksid tutvuda reaalsusega ise- sinul puudub sellest igasugune arusaam kõikide eelduste kohaselt.
    Resümee: ära ole eriti kindel- sa oled eksiteel.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused