Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Riik on lappama lastud: sisejulgeolek on ohus, sest politseinikud lahkuvad töölt

-
02.09.2022
Politseinik
© UU

Eesti riik on nii lappama lastud, et rebeneb igast kohast ja korraga. Meil peaminister Kaja Kallas tahab näidata end küll sõjaprintsessina, küll raudse leedina, lehvib välismaal ringi, kuid sisejulgeolek on täiesti unarusse jäetud.

Nüüd tunnistas politseijuht Elmar Vaher, et madalatest palkades tulenev politseinike ametist lahkumine on nii suur probleem, et korravalvurid peavad kaaluma, millistele väljakutsetele üldse reageerida.

Vikerraadio hommikusaates rääkis politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektor Elmar Vaher, et keeruline on öelda väljakutse puhul, et tuleme homme. “Tuleb hakata mõtlema, mida me ei tee,” ütles ta.

Vaher märkis, et PPA otsib pidevalt kokkuhoiukohti. Näiteks augustis suurendas politsei sisemise kokkuhoiu arvel 75 euro võrra patrullpolitseinike palkasid. Lõpuks on see aga tema sõnul pidev vaesuse ümberjagamine, kokkuhoiust enam ei piisa.

Vaheri sõnul peaks maksma vähemalt 1,2 Eesti keskmist alustavale politseinikule, kasvõi selleks, et väärtuslik politseinike väljaõpe ei läheks raisku.

Postimees kirjutas reedel, et aastail 2017–2020 ületas neljast aastast kolmel politsei- ja piirivalveametist (PPA) lahkunute arv tööle saabunute arvu. Mullu lahkus PPA-st 615 töötajat, asemele tuli vaid 260.

Lisaks nõuavad palgatõusus päästjad, õpetajad, enamus inimesi Eestis ei saa üldse enam oma eluga varsti hakkama.

Allikas: Vikerraadio