Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Riik paigutas kuus pagulast Lasnamäele linnaosaga kooskõlastamata

-
08.04.2016
Laagna tee
© UU

Tallinna suurima linnaosa vanem Maria Jufereva rääkis ETV+ saates “Noateral”, et riik majutas seitsmest märtsi lõpus Eestisse jõudnud pagulasest kuus elama Lasnamäele ilma linnaosa teavitamata. Lasnamäele suunati kolmelapseline pere Iraagist ja üksik mees Jeemenist, kirjutab ERRi uudisteportaal

“Meid pandi fakti ette. Ma ei tea täpselt, kus nad elavad, sest nad pole end veel elanikuks registreerinud ega abirahade järele tulnud. Aga ma tean, et peres on kooliealised lapsed ning nad lähevad õppima ühte eestikeelse õppekeelega kooli. Neid esindab tugiisik,” ütles Jufereva. Miks valiti pagulaste elupaigaks just Lasnamäe, seda linnaosavanem ei teadnud, sest teda esialgsesse arutellu ei kaasatud.

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna jäi ootamatult napisõnaliseks ERR-i küsimuse peale, kas Lasnamäe on sõjapõgenike lõimimiseks parim koht. “Ma ei taha seda kommenteerida ja ma ei oska seda kommenteerida. See oli ametnike otsus, nemad jagavad neid (pagulasi – toim.) kokkuleppel nende inimeste endiga. Me peame ka austama nende inimeste privaatsust.”

Foto: Mihkel Maripuu / Postimees