Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Riik renoveerib Vao ja Vägeva varjupaigataotlejate majutuskeskused

-
30.03.2016
VAO KÜLA PAGULASKESKUSE ARGIPÄEV
© JAANUS LENSMENT/POSTIMEES

AS Hoolekandeteenused alustab Vao varjupaigataotlejate majutuskeskuses ning Vägeva erihoolekandekodusse rajatavas majutuskeskuses remonti, kirjutab Postimees.

Vaol tahetakse korda teha neli nõukogudeaegset korterit ning Vägeva kodus luua lisapind 14 varjupaigataotlejale.

ASi Hoolekandeteenused kinnisvarajuhi Tiit Tsarski sõnul ei tehta Vaos ja Vägeval midagi uhket vaid renoveeritakse Vao nõukogudeaegsed korterid minimaalselt tänapäeva nõuetele vastavaks. Uuendatavad korterid asuvad varjupaigakeskusest eraldi oleva elumaja ühes trepikojas, kus ka praegu elavad varjupaigataotlejad.

Vägeva erihoolekandekodus remonditakse kahel korrusel samuti neli korterit. Hoolekandeteenused tahab Vägeva kodu kahekorruselisest kahe trepikojaga majast aja jooksul teha teise varjupaigataotlejate keskuse. Esialgu hakatakse Vägeva kortereid kasutama juhul, kui Vao keskuse elanike arv kasvab üle 70.

Kava järgi peaks mai lõpuks varjupaigataotlejate vastuvõtuks korda tehtama Vägeva korterid, katlamaja, tehnosüsteemid ja paigaldatama videovalve ning õue rajatama väike laste mänguväljak. Kui vaja, kolitakse Vaost osa varjupaigataotlejaid ajutiselt Vägevale ning paari kuuga peavad tööd olema tehtud ka Vaos.

Lisaks nelja korteri remondile ehitatakse nii varjupaigataotlejate kui ka küla lastele mänguväljak ning keldrisse luuakse võimalused vaba aja veetmiseks.

Kõik tööd kokku lähevad maksma 350 000 eurot, millest suurema osa, üle 260 000 euro, katab Euroopa fond AMIS. Ülejäänu on Eesti riigi kulu.

Praegu elab Vaos 55 varjupaigataotlejat ning kuus Eestis pagulase staatuse saanut. Kõige rohkem on keskuses endiselt ukrainlasi, aga ka iraaklasi, dagestanlasi ja armeenlasi – kõiki alla kümne. Viimane varjupaigataotleja saabus Vaosse eelmisel nädalal ning tegu on sudaanlasega. Sellist seisu nagu möödunud suve hakul, kui Vaos elas üle 80 inimese, ei ole aasta jooksul olnud.BNS

Foto: Jaanus Lensment / Postimees