Riik tagab koroonaviiruse tõttu töö kaotanutele 70 protsenti sissetulekust

Eesti,
Riik tagab viiruse tõttu töö kaotanutele 70 protsenti sissetulekust

Teisipäeval leppis töötukassa nõukogu kokku ajutises erimeetmes, millega tagatakse viirusepuhangu kaudsete mõjude tõttu töö kaotanutele 70 protsenti sissetulekust.

Tagatav sissetuleku osakaal on võrdväärne praegu kehtiva haigushüvitisega. Sotsiaalminister Tanel Kiik ütles teisipävasel valitsuse pressikonverentsil, et esialgu on kavas hüvitist maksta kaks-kolm kuud, kuid vajadusel ollakse nõus seda pikendama.

Kiik rõhutas, et haigekassa haigusleht ja sellega seotud hüvitis on kohaldatav ainult reaalsete tervisemuredega inimestele ja nakatunute lähikontaktsetele.

Samuti kaalutakse Kiige sõnul haiguselehel olijatele ka esimese kolme haiguspäeva eest riigipoolse hüvitise maksmist.

Teisipäeva õhtul on kavas järgmine töötukassa nõukogu kogunemine. Konkreetsete rakendustingimustega tuleb valitsus Kiige sõnul välja kolmapäeval.

Kommentaarid

4 commentsOn Riik tagab koroonaviiruse tõttu töö kaotanutele 70 protsenti sissetulekust

 • Avatar

  Ei Kaugas, maailm muutub. Sellist tšinovnikute ja näotegijate ja igasugu “elukutseliste pederastide” armeed ei saa enam üleval pidada.

 • Avatar

  Ikka raha külvamine eesti moodi st. rikastele tohuijaa ja vaesematele nihuijaa ! Mitte 70% vaid kõigile ühesugune kindel summa,endist sissetulekut arvestamata !

 • Avatar

  Jah, õige oleks juba jagada kõigile inimestele, kellel pole tööd ehk teisisõnu kodanikupalk, praegu aga jagatakse valitud kodanikupalka.

 • Avatar

  Mina olen praegu töötuna arvel. Töötuhüvitis lõppeb mai kuuks. Mis saab edasi? Seoses viirusepaanikaga on uue töö leidmine veelgi raskem. Kuidas edasi minna?

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused