Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Riiklik räkit: terviseamet pumpab koos turvafirmaga kohvikust raha välja

-
03.01.2022
Täna võeti maha mõned koroonapiirangud, aga ühe kohviku hävitamine jääb ikka valitsuse südametunnistusele. MEM Cafe langes riikliku väljapressimise ohvriks. Pilt on illustratiivne.
© UU

Terviseamet on esitanud kohvikule MEM Cafe arve, mis rabab oma suuruse ja esitamise jõhkusega.

“See on ju maffioosse käitumise muster: valitsus tellib (oma allüksuse kaudu) ühele ettevõttele vastu tema tahtmist ja ilma mingi hanketa suvaliselt teiselt ettevõttelt turvateenust ja siis esitab selle eest turvatavale firmale arveid täiesti absurdses mahus – vähem kui kahe kuu eest 71 472 eurot ehk ligi 1200 eurot päeva eest. Tekib vaid küsimus, kui suur osa sellest hiiglaslikust summast läheb inimestele, kes kõnealusele turvafirmale niisuguse kingituse kätte mängisid. Valitsus on kujunenud lihtlabaseks röövlijõuguks,” kommenteerib Varro Vooglaid.

MEM kohvikut valvama palgati turvafirma EventSecurity Turvateenistus OÜ. Selle juhatuse liige on Janno Pilt, kes on siseminister Kristian Jaaniga koos Sisekaitseakadeemia lõpetanud, ehk siis ühel ajal koolivennad. Niisiis tekib küsimus, kas siseminister andis oma koolivennale riiklikku räkitit teostada…

Teisalt pannakse nii paika kõik need, kes keelduvad kaasa minemast riiklike lollustega.