Rohelised: Brexiti tulemus on märk rahvusriikide huvide eiramisest

Eesti,
- Updated
ROHELISTE ÜLDKOGU

Roheliste erakonna hinnangul oleks piisanud rahvusriikide kodanike huvidega pisut rohkemast arvestamisest, et säilitada Euroopa Liit enda varasemas koosseisus – koos Ühendkuningriigiga.

“Vaid veidi rohkem Euroopa rahvusriikide kodanike huvide arvestamist põgenikekriisis ja vastasseisus suurfirmade keskkonnavaenulike tegevustega – ja me oleks liidus koos edasi olnud,” ütles pressiteate vahendusel Roheliste esimees Aleksander Laane (fotol) “Praegu aga on loodud võta või jäta situatsioon – kodanikud peavad nõustuma kõigega või lahkuma kogu riigiga Euroliidust.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Laane hinnangul näitas Brexiti tulemus, et inimeste demokraatiatunnetuse ja valitsuste enesekesksuse vahel on liiga suur lõhe. “Inimeste demokraatiaihalusega on kõik korras – viga on valitsuste tegevuses,” märkis Laane.

Tema sõnul tähendab Brexit Euroopa valitsustele – sealhulgas Eestile – suurepärast võimalust õppida ja meelde tuletada demokraatia aluseid. “Näiteks anda rahvale seaduste algatamise õigus rahvahääletuste kaudu ning mitte toppida pehmelt öelda kahtlase minevikuga ja sama kahtlase tagatoaga tegelasi presidendikandidaatideks. Kõige vähem on aga Eesti isehakanud eliidil õigust brittide valikut pahaks panna ja neile etteheiteid teha,” nentis Laane.

Rohelised respekteerivad brittide otsust ja meenutavad brittide abi Eesti iseseisvuse sünnil. “Tõsi on ka see, et peagi peavad britid olema silmitsi hulga küsimustega,” möönis Laane. “Kas Suurbritannia parlament kinnitab lahkumise või mitte ning mis hind sellel on? Sest rahvahääletusel on siiski vaid nõuandev jõud. Taastuvenergiasõbraliku Šotimaa lahkulöömise referendum koos Euroliitu tagasipürgimisega ja lähenemisega Skandinaaviale näib nüüd vältimatu ning Põhja-Iirimaa küsimus tõuseb tõenäoliselt taas päevakorda.”

Uudses olukorras peab valitsus Roheliste arvates seisma eelkõige Eesti huvide eest. “See saab juhtuda, kui Reformierakond on kõigi oma altkäemaksuafääridega ja kaasajooksikutega ajalooks saanud. Eesti vajab Roheliste pakutud demokraatia rikastamist otsedemokraatiaga ehk rahvaalgatuse sisseviimist,” ütles Laane lõpetuseks.

BNS

FOTO: PM/Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused