Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rõivas lööb Merkeli ees kannad kokku Stenbocki majas 24. augustil

-
19.08.2016
v

Peaminister Taavi Rõivase sõnul kinnitab Saksamaa liidukantsler Angela Merkel oma Eesti visiidiga kahe riigi lähedust ja juba 25 aastat kestnud häid suhteid.

“Kuna juba septembri keskel toimub Bratislavas Euroopa Liidu liidrite tippkohtumine, siis kindlasti on meie kohtumise peateema Euroopa Liidu tulevik. Põhimõttelised küsimused –  kuhu Euroopa läheb, millised on need väärtused, mida me hoiame ja kaitseme, ning valikud, mida me peame lähiajal langetama tugeva ja toimiva ühenduse nimel,” ütles Rõivas valitsuse pressiesindaja teatel. “Seetõttu on loomulikult fookuses ka Brexit, Euroopa julgeolek ja olukord Euroopa Liidu naabruses.”

Rõivas on viimase aasta jooksul Merkeliga kohtunud ning teda Eestisse külla kutsunud korduvalt. Viimati tänavu mais, kui Rõivas osales Merkeli isiklikul kutsel esimese välisriigi peaministrina Saksa valitsuse väljasõiduistungil Mesebergis. Peaminister esines istungil ettekandega “Kaasaegne riik ja küberturvalisus”, kus ta tutvustas Eesti e-riiki ja küberjulgeoleku alast kogemust ning korraldust.

Tänavu jaanuaris kohtus peaminister Rõivas liidukantsler Merkeliga Müncheni lähedal Wildbad Kreuthis, kus arutati Euroopa julgeolekuga seotud küsimusi ja mille käigus tunnustas Rõivas Merkelit juhtrolli eest Euroopa kriiside lahendamisel. 

Saksamaa Liitvabariigi liidukantsler Angela Merkel saabub Eestisse kahepäevasele visiidile kolmapäeval, 24. augustil. Kell 15.45 kohtub liidukantsler Angela Merkel Stenbocki majas peaminister Taavi Rõivasega, misjärel antakse kell 16.45 ühine pressikonverents. 

BNS-UU

FOTO: PM/Scanpix