Rootsi julgeolekuanalüütik: kus on kaitseplaanid B ja C? Need, mida Eesti opositsioon ja meedia maha karjusid

Rubriik Eesti On
- Updated
©UU
Mart Helme Riigikogus.

Rootsi julgeolekupoliitika analüütik Patrik Oksanen leiab, et julgeolekuolukorra halvenemine Euroopas peaks muutma kaitseplaanide B ja C olemasolu kiireloomuliseks küsimuseks nii Põhjamaade kui Balti riikide jaoks.

Delfi vahendatud loo omapäraks on see, et kui kunagi pakkus siseminister Mart Helme välja, et Eesti peaks koos Läti ja Leeduga ette valmistama tagavaraplaani, kuna NATO-le ei saa enam alati lootma jääda, siis tabas seda väljaütlemist nii opositsiooni kui ka peavoolumeedia hävitav hinnang.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

EKRE saadik Paul Puustusmaa ütleb sotsiaalmeedias, et kuna praegune hoiatus tuli liberaalide unelmatemaa Rootsi ja EUobserverkaudu, leitakse nüüd kohe, et see on kiireloomuline kõikide, ka Balti riikide jaoks.

“Meenutame nüüd ühte suhteliselt hiljutist olukorda. See oli siis, kui EKRE esimees Mart Helme rääkis Soome meediale, et me vajame plaan B-d ja sellega peab tegelema. Mäletate milline homeeriline naer läks lahti meie liberaalses meedias? Seda nii kirjutavas kui rääkivas meedias, kus Helme lausa soleerivaks šarlataniks kuulutati. Iga vähegi enesest lugupidav liberaal taandas ennast Helme mõttest, sest nii piinlik oli ju…!” meenutab Paul Puustusmaa. “Ja mis möll läks lahti veel riigikogus – liberaalid lendasid kui kaarnad Helme peale … kas häbi pole, vabanda kohe!”

Hetk Riigikogu infotunnist. Marko Mihkelson: “Ütle palun, kas need avaldused ei kahjusta Eesti huvi?”

Mart Helme: “Ma ei ole mingeid avaldusi teinud, ma olen mõtteid avaldanud, aga need ei ole avaldused. See, et Eestil on vaja plaan-B-d, see on šokiteraapia ja seda vajab mitte ainult siin saalis istunud ajusurnud seltskond, vaid ka meie liitlaskond teistes riikides. Maailm muutub, aga mul on tunne, et siin saalis liiga paljudele ei jõua see kohale.”

Mart Helme: „Ma selgitan, mis on plaan B. See on esmase kaitsevõime tõstmine tasemele, mis on ka iseseisvalt heidutav.“

Nagu näha, on tegu järjekordse olukorraga, kus Mart Helmel oli õigus, aga see saab opositsioonile selgeks takkajärele. Kuigi peavoolumeedia leidis ka siis üsna ruttu, et sakslastel ongi allveelaevad dokis ja lennukitest enamik ei lenda.

Meedia taset aga näitab see, et kui tollal kritiseeriti plaani B täie rauaga, siis nüüd on toon vastupidine. Või nagu ütleb Paul Puustusmaa: “Vasakliberaalide ideoloogiline stend kirjutab täna probleemist, et puudub julgeolekuplaan B!”

Kuigi mitte palju aega tagasi oli plaan B tabuteema ja sellest rääkimine pärispatt…

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused