Roppus ja labasus parlamendis: sots Raimond Kaljulaid suunab riigikogu laeva madalikule, põhi juba kraabib

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Sots Raimond Kaljulaid – mees, kes valis parketikõlbmatu erakonna.

Puuduliku lastetoaga sotsiaaldemokraat Raimond Kaljulaid esitas abielurahvahääletusele muudatusettepanekuna muu hulgas roppuseid, ometi pole ropud luuleread ja räpitekstid päris need, millega parlamendis peaks tegelema.

Kaljulaid esitas ühena järgmise ettepaneku: „Valitsuse koalitsioonileppes ette nähtud abielu teemalise rahvaküsitluse üks vastusevariantidest võiks olla tsitaat Sveta Grigorjeva luuletusest: „mind ei kepi kes keda kepib/ veel vähem kepivad mind need/keda kepib kes keda kepib?““.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lisaks oli tal ettepanek panna rahvaküsitlusele küsimus Nublu laulutekstiks selle kohta, et mida teha kui “klubis pole õhku”.

Samas absurdses ja mõnitavas vaimus oli sotsialistist riigikogu liige esitanud 15 ettepanekut.

Põhiseaduskomisjoni esimees Anti Poolamets (EKRE) ütles, et Kaljulaidi “muudatusettepanekud” näitavad, et riigikogu on madalikule sõitnud.

„Kui obstruktsioon ehk riigikogu töö takistamine on jõudnud põhiseaduskomisjonile roppuste saatmiseni, siis on halvas mõttes ajalugu tehtud,“ kommenteeris Poolamets. „Kui riigikogu tegevust paarikümne aasta pärast uurivad ajaloolased leiavad 2020. aasta eelviimasel päeval saadetud abielu mõiste rahvahääletuse ettepanekud, siis ei pääse nad punastamisest. Nad võiksid küsida, “kas veel sügavamale saab vajuda?”“

Kes veel ei tea, siis Raimond on vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidi poolvend.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused