Rudolf Jeeser: umbes kolm neljandikku Soome eestlastest on valmis kodumaale naasma

Eesti,
©Scanpix
Laevad peavad eestlasi Eestisse tagasi tooma, mitte siit ära viima. Pilt on illustratiivne.

EKRE kongressil esines asjaliku kõnega Soome osakonna juhatuse esimees Rudolf Jeeser, kes rääkis lahti mõned Soomes elavate eestlastega seotud nüansid.

“Esiteks on mul teile kõigile üks suur palve – palun lõpetame välismaal elavate eesti inimeste kutsumise Kalevipoegadeks. See on neile solvav. See nimi sai alguse ühest minu meelest ebaõnnestunud teleseriaalist, kus Soome tööle läinud eestlasi näidati rumalate ja saamatutena. Võin kinnitada teile, et enamus seda ei ole. Ärme lasku samale tasemele kui meie massimeedia. Neile tulevad Soomes elavad ja töötavad eestlased meelde vaid Jaanipäeva ajal, kui tullakse oma kaameratega Soome ning üritatakse saada “magusaid” kaadreid eestlaste jaanitulelt Soomes. Nii tore on ju näidata purupurjus eesti ehitusmeest, kes on kaotanud oma keelekasutuse üle kontrolli.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Teiseks peatun ma eestlaste tagasirändel. Nagu me teame, on koalitsioonilepes sees tagasirände institutsiooni loomine ning ka tänase päeva jooksul kongressil olen ma saanud mitmel korral kinnitust, et selle teemaga tegeletakse. Riigikogu valimiste ajal viisime läbi küsitluse selle kohta, kui palju Soomes asuvatest eestlastest soovib isamaale naasta. Ligikaudu 75% on seda valmis tegema. Seega on täna Soomes ca 50 000 inimest, kes vaatavad meie poole ja ootavad tegusid. Soome osakond on valmis igakülgselt toetama Tagasirände Agentuuri loomist ja tööshoidmist.

Omakeskis oleme mõtisklenud, et tagasiränne peab olema organiseeritud neljal tasemel: esimene tase on presidendi, valitsuse ja ministeeriumi tase; teine tase on KOV ja muude riiklike organisatsioonide (näiteks Töötukassa) tase; kolmas tase on ettevõtjate tase, ja neljas on tagasirändeagentide ja vabatahtlike tase.

Tagasirände Agentuur peab siduma ja koordineerima kõiki neid tasemeid omavahel. Meie meelest on edukuse võtmetasemeks kohaliku omavalitsuse tase ning raskeimaks tegevuseks tagasirännanud laste adopteerimine Eesti koolisüsteemi. Meil on teada üks perekond Soomes, kelle lapsed Eestisse tagasipöördumisel ei kohanenud siinse koolisüsteemiga ning nüüd on nad uuesti Soomes tagasi. Ma palun EKRE ministritel valitsuses olles nendele asjaoludele tähelepanu juhtida.

Kolmandaks räägin kiiresti Soome osakonnast. 85 liiget, 7-liikmeline väga tegus juhatus, 3 suuremat ja ca 10 väiksemat üritust aastas. Meil on oma 1 900 liikmega väga edukas FB grupp ja meil on olemas võimalus postitada ka 40 000 liikmega eestlaste gruppi Soomes oma postitusi. Kutsun kõiki liituma meie FB grupiga ja osalema meie üritustel. Järgmine suurem üritus, Perepäev, toimub 31. augustil. Infot saab meie FB lehelt “EKRE Soome osakond”. Tänan tähelepanu eest ning soovin kõigile suuri kordaminekuid ja ilusat suve!”

Rudolf Jeeser lisab, et kongressi järgselt on temaga ühendust võtnud kümmekond inimest, kes on kiitnud ja avaldanud tunnustust, et EKRE Soome osakond selle teemaga tegeleb ja võõrsil elavatel eestlastel on olemas mingisugunegi ettekujutus oma Tagasirände Agentuurist.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused