Rusikaga näkku: kunstiakadeemia lektorist vasakmatsi ähvardust ei peeta millekski

Eesti,
©Scanpix.
Anders Härm on tõõpiline vasakintelligendi esindaja, kelle sõnakasutus jääb justkui juhuslikult meedial kahe silma vahele.

Eesti Kunstiakadeemia (EKA) lektor Anders Härm väljendab kultuurikriitik Mihkel Kunnuse Facebooki seinal arvamust, et Edmund Burke’i Seltsi vestlussaates teravalt vasakpoolse ideoloogi Michel Foucault seisukohti kritiseerinud Tartu Ülikooli vanemteadurile Peeter Espakile tuleks rusikaga näkku virutada.

Kunnus postitas 17. augustil oma Facebooki seinale lingi tema, Espaki ja Edmund Burke’i Seltsi juhataja Hardo Pajula vahelisele vestlusele, kus räägiti kriitiliselt Michel Foucault’st ja tema vaadetest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Selle peale postitas oma vasakpoolsete vaadete poolest tuntud ja ka kooseluseaduse avaliku toetajana välja astunud Härm algatuseks kommentaari, kus küsis, kas “kedagi targemat ei leidnud, kellega Foucault’st vestelda või?”

Kui Kunnus vastas Noorte Teaduste Akadeemia ridadesse kuuluvale Espakile viidates, et tegu oli väga hea valikuga, kirjutas Härm terve rea teravas toonis kommentaare, mis päädisid kaudse ähvardusega, et Espakit peaks rusikaga näkku lööma.

“50. minut ütleb Espaki vaimsete võimete kohta kõik ära. Kurat nii lubamatult loll ikka ei saa olla. Kurat sealt edasi on Espak teeninud ikka ainult rusikat näkku, raisk, uskumatu pasapea,” lajatab Härm.

Portaal Objektiiv.ee kirjutab, et Härmi kaudne ähvardus harmoneerub USAs üha enam jõudu koguva ja ka ülikoolides juuri ajanud vasakpoolse liikumise ANTIFA käitumismustriga, mille kohaselt surutakse konservatiivsete ja parempoolsete seisukohtade avalik väljendamine kas vägivalla ähvardusel või otseselt vägivalda kasutades maha.

Kuigi karistusseadustiku paragrahvi 120 kohaselt on tervisekahjustuse tekitamisega ähvardamise eest, kui on olnud alust karta ähvarduse täideviimist, nähtud ette rahaline karistus või kuni üheaastane vangistus, ei näe Eesti Kunstiakadeemias selles postituses probleemi.

EKA juhtkond oma lektori käitumises midagi taunimisväärset ei näe, asutuse kommunikatsioonijuht Anna Lindpere kommenteeris ajsa Objektiivile järgmiselt: “Kuigi EKA eeldab enda liikmetelt väärikat käitumist igal hetkel, on tegemist Anders Härmi isikliku arvamusega, mida ta avaldab enda nime alt sotsiaalmeedias. Tema Facebook’i konto ei esinda akadeemia seisukohti.

Peeter Espak kommentaar kogu sellele jamale oli selline: „Muidugi infoks kõikidele teistele – kui keegi kuskil lubab anda mõnele vasakintelligendile peksa või rusikaga näkku – siis te teete seda eraviisiliselt ja see on aktsepteeritav käitumisstiil. Minul sõnavabaduse austajana pole sellise mõttemalli vastu midagi, kuigi loomulikult ei kasutaks ma avalikus diskussioonis isegi ühtegi roppu sõna, rääkimata kellegi ähvardamisest. Aga inimesele peab olema lubatud oma tungide presenteerimine – aga sel juhul kõigile võrdselt. Oleks näiteks ütleme Markus Järvi kuskil ükskõik kellele kirjutanud – kuule mees, sulle tuleb rusikaga näkku panna – oleks sellest igas meediaväljaandes uudis ja nii mõnigi poliitik kommenteeriks, et peame vägivalla ja vihkamise hukka mõistma. President korraldaks ehk isegi pressikonverentsi.“.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused