Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Ruuben Kaalep esitas arupärimise Eesti järvede ökoloogilise seisundi kohta

-
15.02.2021
Ruuben Kaalep
© UU

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni liige Ruuben Kaalep andis täna Riigikogu ees üle arupärimise keskkonnaministrile, mis puudutas Eesti järvede olukorda.

„Sel nädalavahetusel vapustas Eesti avalikkust teade, et Keskkonnaministeerium kustutas avalikult kasutatavate veekogude nimekirjast 28 järve, millest suurem osa oli hävinud kinnikasvamise või soostumise tõttu. Samal ajal on Euroopa Liidu veepoliitika raamdirektiiv seadnud eesmärgiks kaitsta ja parandada veeökosüsteemide seisundit ja hiljemalt 2015. aastaks pidid kõik pinnaveekogud olema heas ökoloogilises seisundis. Need, mis eranditena ei jõudnud heasse seisundisse, pidid olema ökoloogilise seisundi poolest paranenud. Ja hiljem pikendati seda eesmärki kuni käesoleva aastani,“ rääkis Kaalep.

Ta lisas, et järved katavad Eestis 4,8% riigi pindalast ja selle proportsiooni järgi on Eesti neljandal kohal Euroopas.

Kaalep: „Järved moodustavad Eesti looduses fundamentaalse niši, ilma milleta ei saa ette kujutada Eestit kui tervikut. Järvede roll eesti kultuuris, eesti rahvaluules ja Eesti ajaloos on hindamatu. Ja sellest lähtuvalt esitan ma arupärimise keskkonnaministrile seitsme küsimusega, mis puudutavad Eesti järvede ökoloogilist seisundit.“