Ruuben Kaalepi kõne Leedus ja järgnev delfilik nõiajaht — pole midagi uut siin ilmas!

Eesti,
Sinine Äratus
©Sinine Äratus
Sinine Äratuse liider Ruuben Kaalep esineb ka Etnofuturil.

Sinise Äratuse delegatsioon käis 16. veebruaril Leedu iseseisvuspäeva üritusel Vilniuses ja milline oli tagajärg? Mõistagi natsisüüdistus ja seda Delfi poolt — see oli juba ette raudnaelana kindel, kusjuures sel korral eriti kummaliste allikate baasil!

Delfi reporter Fred Püss kirjutab 19. veebruaril: “Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) noorteorganisatsiooni Sinine Äratus juht ja Tartu volikogu liige Ruuben Kaalep esines reedel Vilniuse kesklinnas toimunud tõrvikurongkäigul ingliskeelse kõnega. Kohalik liberaalne portaal defendingfhistory.com nägi nii tema kõnes kui ka kogu ürituses olulisi viiteid natsismile. Oma kõnes nõudis Kaalep väljaande Defending History andmetel korduvalt „tuhandeaastast etnilist puhtust” Leedule, Lätile ja Eestile ning lõpetas oma kõne, karjudes täiest kõrist (portaali defendinghistory.com hinnang – toim) kaks leedukeelset sõna: „Lietuva lietuviams!” ehk „Leedu leedulastele!”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Looalustes kommentaarides soovitatakse paraku Delfil valida oma allikaid, sest portaal on väidetavalt viimases hädas üles otsinud kõige ebakindlama neist. Alljärgnevalt vahendavad Uued Uudised mõnda neist (kirjapilt muutmata).

“Palun lugege seda lehekest, mida te viitate… See on täidetud hullumeelsete artiklitega holokaustist, kogu see leht on sellele orienteerunud. Tõsiselt, Delfi? See on ajakirjandusekvaliteet, mida me nüüd soovime? Palun kasutage mõne tõsiseltvõetava Leedu väljaandja artiklit.”

“Selline veebisait mida siin allikana tsiteeritakse, ei ole mitte kuidagi soliidne. Piisab kui seal pool tunnikestki viibida. Umbne Eesti ja teiste Balti riikide laim ja kirumine. Isegi Lavrov tundub viisakam.”

“Püss on päris hea paugu pannud — kohalik liberaalne portaal, nimetab ta Kremli poolt toetatavat sopakat. Kel huvi, võib vaadata selle “kohaliku portaali” tegijate tausta ja veidi sisu ning kõik on selge, telhvi on liitunud Kremli “kingitusega” Balti riikide sünnipäevaks ning ühinenud sopakallamise aktsiooniga. Eelmisel nädalal oli ööbiku (solovjovi) väljaheidete hulgas mitmeid saateid Läti natsismist, kus esinesid selle ala “eksperdid” ja nii räiget ilastamist lätlaste, leedukate ja eestlaste aadressil ei ole ammu kuulnud. Nii et palju õnne telhvi, teeni ikka oma kremliisandat usinalt.”

“Kuulge, see defendinghistory on mingi jamps… et teada mis allikaga tegu on, tasub otsida näiteks Eestiga seonduvaid teemasid mida me teame eriti hästi. Palun: http://defendinghistory.com/?s=estonia, mingid soome okupatsioonieitajad, zuroff jmt, kirjutavad seal. Sry delfi, valige oma allikaid paremini.”

Ja pisut humoorikalt: “”Leedu leedulastele” See ei ole poliitiliselt korrektne loosung, vaid natsionalistlik hüsteeria! “Leedu Lähis-Ida islamistidele ja Aafrika neegerpagulastele” kõlab hoopis üllamalt! Ärge unustage seltsimehed, meie front on liberaalne demokraatia ning islamipagulased on meie julgeoleku garantii!”

Mõistagi on Delfi loo kommentaarides ka ohtralt EKRE kirumist, aga selles pole midagi uut. Kui aga tõmmata viimase kommentaari põhjal paralleele loosungitele “Leedu leedukatele” või “Eesti eestlastele”, siis jah, Maa on meie ühine kodu, aga kui iraaklased, süürlased, eritrealased ja nigeerlased on oma korteri ära lagastanud, siis mis õigus on neil kolida ausate meestena nende rahvaste juurde, kes on oma kodu korras hoidnud?

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused