Saad Reformierakonnaga paari, tõmbuvad hämarad asjad kohe klaariks

Eesti,
Keskerakond

Niipea, kui Reformierakonnaga ära lepid, hakkavad asjad kohe sujuma. Äsja tuli teade, et Tallinna halduskohus rahuldas Keskerakond kaebuse ja tühistas erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) ettekirjutuse, millega kohustati parteid Paavo Pettai firmale Midfield OÜ tagastama annetusena saadud umbes üks miljon eurot. Ehe näide võitlusest korruptsiooniga, millest vastne peaminister Kaja Kallas suure suuga rääkis.

Erakondade rahastamise järelevalve komisjon tegi Keskerakonnale ettekirjutuse keelatud annetuse tagastamise kohustuse kohta 2019. aasta 8. aprillil, kuid partei läks seepeale kohtusse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vaidluse all oli ettekirjutus, millega kohustati Keskerakonda tagastama Midfield OÜ-le keelatud annetus. ERJK pidas keelatud annetuseks Midfield OÜ poolt kaebajale osutatud reklaamiteenuseid, mille eest ei ole Midfield OÜ parteile arveid esitanud ega tasu nõudnud. Ettekirjutuse põhjenduste kohaselt korraldas Midfield OÜ aastatel 2009–2015 kõik Keskerakonna valimiskampaaniad, kuid on jätnud neile olulises osas arved esitamata.

Halduskohtu hinnangul ei saanud pidada usaldusväärseteks tõenditeks kinnitusi, mis on saadetud väidetavalt e-kirja teel Pettaile ja mida ta ei ole eksperdile edastanud, vaid millest ta on teinud väljatrüki ja mis on lisatud ekspertarvamusele.

“Kohtu jaoks ei anna selline väljatrükk piisavalt kindlust, et ka tegelikult on Midfield OÜ lepingupartner sellise kinnituse e-kirja teel saatnud. Kuna Midfiled OÜ-l on asja lahenduse vastu isiklik rahaline huvi, siis ei ole ta erapooletu ja tema esitatud dokumentidesse tuleb suhtuda mõistliku skepsisega. Samadel põhjendustel ei ole usaldusväärne ka tõendi vormis, kuid ilma allkirjata kinnitus,” märkis kohus.

Halduskohtu hinnangul ei kogunud ERJK haldusmenetluses piisavalt tõendeid.

Kohus märkis, et vead tõendite kogumisel on olulised, sest võisid mõjutada Keskerakonnalt nõutava summa suurust.

Kohus jättis muutmata ka 2019. aasta 28. mail Keskerakonnale antud vaidluses tehtava otsuse jõustumiseni kehtiva esialgse õiguskaitse, mis tähendab, et ERJK ettekirjutuse täitmine on seni peatatud.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused