Saade “Muuli ja Riikoja” nimetas Mary Krossi valet valimiste mõjutamiseks ja kohtu otsust demokraatia aluste õõnestamiseks

Eesti,
- Updated
KUKU RAADIO

Kalle Muuli ütleb Kuku Raadio saates “Muuli ja Riikoja”, et Mary Krossi kriminaalasja lõpetamine olnuks arusaadav, kui tegu olnuks valetamisega kiviloopimise suhtes – kuid lisaks oli tegu ka välisriigi kodaniku sekkumisega valimistesse.

Nimelt üritas Kross selle valetamisega varju heita EKRE-le, kirjeldades teda ja tema koera kividega loopinud mehi rahvuskonservatiividena, kellel oli ka vastav sümboolika rinnas.

Mary Kross mõjutas selle teoga valimiskampaaniat oma abikaasa Eerik-Niiles Krossi kasuks, kes on teatavasti reformierakondlane ja EKRE poliitiline oponent. Muuli soovitab hakata tegema suuremat vahet inimeste tegudel nende kodakondsuse järgi, sest praegu on justkui loodud standard, mille järgi hakkab riik hindama välisriikide kodanike sekkumist valimistesse – seda ka juhul, kui seda teevad Vene kodanikud.

Muuli hindab Mary Krossi tegu ja selle lähtuvalt ka kohtu otsust krimiasi lõpetada rünnakuks demokraatia aluste vastu, sest Kross üritas mõjutada valimistulemusi. Ta meenutab ka seda, et lugu juhtus kaks päeva enne Indrek Tarandi analoogilist rünnakut EKRE vastu Toompeal, mis lubab sündmusi seostada (Muuli nimetab seda küll rünnakuks Tarandi vastu).

Hindrek Riikoja soovitas hinnata ka Eerik-Niiles Krossi rolli selles loos, sest teda on seostatud juba varemgi infooperatsioonidega Jüri Ratase esimese valitsuse vastu.

Kommentaarid

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused