Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Saade “Räägime asjast” sai tänu peavoolumeedia tigedusele kuulajaid juurde

-
01.04.2019
Mart ja Martin Helme saadet kardetakse nii hullupööra, et langetakse sovjetiaja tasemele.
© UU

Juba mõnda aeg on räägitud, et Eesti poliitika olevat ekrestunud ja nii see ongi – rahvuskonservatiividest ei saa üle ega ümber.

Raadiosaade “Räägime asjast” on Kuma ja Tre eetris kõlanud juba aastaid ja on nüüd kuulatav ka Kuressaare Pereraadios ja Ring FM-is, kuid paljudele oli sellise saate olemasolu seni teadmata.

Kuna võimukõneluste aegu on peavoolumeedial vaja kogu aeg EKRE otsas tampida, et teda demoniseerida, on selleks vaja teemasid. Algul leiti solvunud naistearstid ja muidki pseodoteemasid, eelmisel nädalal aga muud vist polnud ja ette võeti saatejuhtide Mart ja Martin Helme hoiatus (mitte ähvardus), et kui EKRE-t ühiskonnast tõrjutakse, võib poliitika tänavatele tulla. Muide, ka Rein Veidemann kirjutas oma kodukandile tuginedes, et lihtinimesed on vihased selle üle, et EKRE-st koletist kujundatakse.

Aga raadiosaate juurde naastes – peavoolumeedia vist ei arvanudki, et kui nad konkreetsest saatest rääkima hakkavad, siis ärkab inimestes huvi, et mis saade see niisugune on. Ja tulemuseks oli see, et “ähvardavat” saadet kuulas tagantjärele üle umbes kümme tuhat inimest. Üldiselt aga kuulab Helmede poliitilist nädalakokkuvõtet umbes 100 000 inimest ja see arv hakkab nüüd ilmselt järsult kasvama. Meedia on hakanud oma EKRE-vastaste rünnakute materjali saatest võtma ja saadavad lugejad viidetega otse seda kuulama.

Ilmselt sai pühapäeval kell 11 kõlav ja õhtul korratav (Kuressaare Pereraadios esmaspäeval) saade “Räägime asjast” nüüd tänu peavoolumeedia kõmuotsingutele tuntuks ka neile eestlastele, kes sellest seni midagi ei teadnud.

Uute Uudiste osas valitseb endiselt vaikus, kuigi nii Delfi kui Eesti Ekspress on juba portaalile viidanud (tavaliselt pahatahtlikult) – ilmselt kardetakse, et kui hakkad nende seisukohti ründama, siis minnakse UU kodulehele seda kirutud juttu üle lugema, ja sinna jäädaksegi. Või tullakse teinegi kord rahvuskonservatiivseid uudiseid otsima.

Kuna peavoolumeedia taob jäigalt ühte väravasse, siis on EKRE oma meedia ja Objektiiv justkui tükike selget taevast keset lauspilvitust. Teistmoodi mõtlev ja kirjutav meedia on alati demokraatia tunnuseks olnud, kuid Eestis kipub see demokraatiakiht õhukeseks kuluma, ja alt paistab totalitarism.