Saade “Suu puhtaks” tõestas, et peavoolumeedia ei kavatse hambaid pesema hakata

Rubriik Eesti On
- Updated
©UU
Urmas Reitelmann esindas saates rahvuskonservatiive.

Saates “Suu puhtaks” räägiti sõnavabadusest ning ajakirjanduse sõltumatusest ning taas põrkusid kokku täiesti erinevad arusaamad.

Mõistagi tuli kahelt äärmuslasest ajakirjanikult, Vilja Kiislerilt ja Ahto Lobjakalt, ainult süüdistusi – muuhulgas said pihta ka väidetavalt “ekrestunud” Urmas Vaino. Kiisler väitis, et tema vastu ollakse “eelhäälestatud” – sama “ajakirjanik” ütles EKRE liikmele Kadri Vilbale otse intervjuus, et ei tahaks temaga üldse rääkida! Aga nende kahe pseudoajakirjaniku mõtetele pole põhjust aega raisata.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

EKRE esindajana kohal viibinud Urmas Reitelmann juhtiski tähelepanu sellele, et uus generatsioon ajakirjanikke ongi kogu Läänes vasakpoolse mõtlemisega. Ta vastas ka EKRE ministreid saastaks nimetanud Lobjakale, kes oma väidetes toetus BBC-le: “Kui BBC eetris nimetaks mõni ajakirjanik valitsust nimega “scum”, siis sellest kirjutaksid järgmisel päeval kõik Briti ajalehed, aga ülejärgmisel päeval sellest inimesest ei mäletaks keegi mitte midagi.”

Kuna jutuks tuli taas Maria-Ann Rohemäe, siis selgitas Urmas Reitelmann, et see informatsioon, mida rahvusringhääling vahendab USA-st, on ilmselgelt Demokraatliku Partei informatsioon. “Washington Post, New York Times ei produtseeri mitte ühtegi uudist president Trumpist ilma omapoolse aktsendi ja tõlgenduseta. Ja seda kaudu tuleb see sama Demokraatliku partei agenda ja ilmavaade Eestisse,” täpsustas ta.

Huvitav sõnavahetus tekkis Urmas Reitelmannil Urmo Soonvaldiga. Kui EKRE esindaja nentis, et Eesti ajakirjandus on viletsas seisus ja pole enam tähtsust, millest ja kuidas nad kirjutavad, siis küsis Soonvald, et miks siis EKRE neid ajakirjanikke nii sarjab? Talle sekundeeris Anvar Samost, kes viitas sellele, et ajakirjandusse jõudmist on pooleteise aasta eest kommunikatsioonistrateegias kirjeldanud ka tollane EKRE fraktsiooni meedianõunik Urmas Espenberg.

Uued Uudised võivad nii Soonvaldile kui Samostile lihtsalt vastata – kui viimased neli aastat on peavoolumeedia tegelenud ainult EKRE laimamise ja mustamisega ning see sopp ilmub päev-päevalt kõigis suurtes ajalehtedes, portaalides, tele- ja raadiosaadetes, siis peabki selle muutmiseks midagi ette võtma – ennekõike aga kiskuma maskid peast neil poliitkomissaridel, kes on varjunud ajakirjanike maskide taha.

Urmas Espenberg on varem palju kordi selgitanud seda, millest Samost pole justkui kuulnudki – EKRE oma meediagrupp loodi seetõttu, et alates rahvuskonservatiivide pääsemisest Riigikogusse ei antud neile peavoolumeedias sõna. Ja täiesti endastmõistetav on see, et see oma meedia tõestab suure ajakirjanduse ideoloogilist kallutatust ega luba ennast ohjeldamatult mustata.

Samost ja Soonvald üritavad tõestada, justkui oleks EKRE oma kommunikatsioonistrateegia midagi ohtlikku ja salakavalat, aga ei ole – see on tavaline, ja kui mõni erakond ei looks mingit strateegiat suhtluses meediamaastikuga, siis kaotaks ta valimised kohe kindlasti.

Suud said ETV-s küll puhtaks, aga mingit selgust ei tulnud – peavoolumeedia teatas, et nemad on muutuma ei hakka ja kõik peavad joonduma nende järgi. Ehk siis otsustasid nad kriisi pikendada.

Allikas: ERR

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused