Saame tuttavaks: Läti hümniseadus. EKRE eelnõu kannab edasi samu väärtusi ja arusaamu

Balti riikide lipudBalti riikide lipud

Eesti parlamendi vasakpoolne ja liberaalne enamus summutas mäletatavasti EKRE soovi kirjutada Eesti hümn seadusesse, kuid see võitlus pole veel lõppenud.

Taivo Sepp kirjutas Facebookis, et tal tekkis lihtsalt huvi, et mis võiks olla ühe riigihümni seaduses kirjas. “Vaatasin kohe Läti oma ja tegin siia tõlke. Vabandan vigade eest tõlgitud tekstis, ei ole kindlasti seadust vääriv õigekiri, aga ehk annab aimu sellest, mis võiks olla ühes seaduses riigihümni kohta,” märkis ta.

Uued Uudised vahendavad Taivo Sepa tõlget ja siit võib näha, et lätlaste juba ammu olemas olev hümniseadus väljendab peaaegu sama kaitsmise soovi, mis EKRE eelnõu.

Läti hümniseadus

Hümniseaduse arutelu aega võis näha, kui rumalat juttu ajasid vastalised rahvasaadikud, et saaks vaid EKRE eelnõu põhja lasta, suutmata seejuures ise isegi meenutada hümni kolmanda salmi algust, kui “Reporter” neilt seda uuris. Ka Reformierakonna uus vapiloom Kaja Kallas väitis, et EKRE soovivat kõiki igas olukorras hümni rangete reeglite järgi laulma sundida, mis on mõistagi oravaparteile nii omane udujutt.

Kommentaarid