Saatse saapa teavitussilt nimetab okupeeritud Petserimaad Venemaa territooriumiks

Eesti,
- Updated

Teisipäeval paigaldati Värska vallas asuvasse Saatse saapasse sildid, mis peavad teavitama liiklejaid kontrolljoone piirkonnas liiklemise eripärast ja ohtudest, vahendab Postimees 1.

Siltidel nimetatakse Tartu rahulepinguga sätestatud Eesti piirist ligi 15 kilomeetrit läänes asuvat ala Venemaa Föderatsiooni territooriumiks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Tähelepanu! Sisenete Venemaa Föderatsiooni territooriumile,” teatab kontrolljoone läheduses asuv teavitussilt.

Alates Nõukogude okupatsiooni lõpust on Venemaa keeldunud Eestile tagastamast Tartu rahulepinguga sätestatud piirist läände jäävaid Setumaa ja Viru Ingeri alasid. Vaatamata sellele on nii 1992. aasta põhiseaduse kui ka 1994. aasta riigipiiri seadusega sätestatud Tartu rahulepingu piiride kehtivus, mis laseb neid piirkondi käsitleda kui okupeeritud Eesti alasid.

2014. aastal Moskvas allkirjastatud Eesti–Venemaa piirilepingut ei ole kumbki riik ratifitseerinud ja seega see ei kehti.

_________

  1. Liis Velsker, Nele-Mai Olup. Fotod: Saatse saapasse pandi üles teavitussildid. (Postimees)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused