Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Saku suurhalli parklas elustus Nõukogude Liidu internatsionalism ja kõigi rõhutud rahvaste vendlus

-
12.06.2020
Nõukogude aeg elab kosmopoliitsetes noortes edasi.
© Internet

Mõne päeva eest Haabersti parklas möllanud kõigieestlaste seltskond tundus vanematele põlvkondadele pisut tuttav – nii tegutsesid nõukaajal komnoored ehk kommunistliku noorsooühingu liikmed.

Sellest on juba tükk aega tagasi, kui üks noormees kirjutas marufeministlikus kogukonnas “Virginia Woolf sind ei karda”, kuidas tema põlvkond ootab üle 50-aastaste surma ja seda oma kolleegi kontekstis, keda ta loodab igal hommikul tööle mitte tulevat, sest ta olevat ehk auto alla jäänud. Hiljuti väitis ka Uute Uudiste Mustamäe neegrite loo all kommentaarides üks noor, kuidas ta vihkab vanemat põlvkonda, kes ei lase neil oma maailmavaadet teostada – omad Pavlik Morozovid juba tegutsevad.

Virgiiniawoolfide loo vastuseks kirjutas teine kommentaator, et kuidas ka ei vaataks, tuleb praegustel noortel olla tänulik vanematele ja vanavanematele, kes võitlesid Eesti 1988.-1991. aastatel vabaks – kui seda poleks juhtunud, siis ei rändaks ehk tänased Eesti noored maailmas ringi ega õpiks Lääne ülikoolides, vaid seisaks Tõnismäel pronkssõduri ja igavese tule juures Kalašnikovi automaadiga auvalves. Tänasel Venemaal see nii käib ja oleks jätkunud ka NLiidu püsides. Too kommentaator lisas ka õelusenoodikesega, et kui noored soovivad vanadele surma, siis võiksid need ju vastupidi, soovida noortele tulevikus putinlikku Siberi-karastust.

Igal juhul kõigieestlaste parklaaktiiv oleks päris kindlasti endises Nõukogude Liidus aktiivsed komnoored. Kõik klapib: internatsionalism, vendlus Aafrika, Aasia ja Ladina-Ameerika rahvastega, sest rõhutud rahvad on meie sõbrad, imperialistlik kolonialism oli väga paha ja see jätkub, teeme ülemaailmse revolutsiooni, mille järel kõik on võrdsed ja nii edasi. Rusikas käedki lubavad, et nüüd virutame pursuidele. Kõike seda kannab sõnum, et võitleme rõhutute eest ja parema ühiskonna nimel.

Tänased noored ei tea suurt midagi Nõukogude Liidust ega aimagi, et just see rahvaste sõprus ja vendlus, mida propageeriti Saku Suurhalli parklas, on kui deja vu nõukaaja komnoorte ja pioneeride võitlusest. Vanemad inimesed hoiatavad selle eest, aga millal noored varem kogenenumaid kuulanud on.

UU