Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

SAPTK Elukultuuri Instituut tähistab lastekaitsepäeva näitusega „Elu enne sündi“

-
23.05.2024
Näitus „Elu enne sündi” koosneb 18-st elutruust pildist, mis kujutavad lapse arengut emaüsas selle kõikides etappides, eostumisest kuni sünnini.
© Education Resource Fund (Kanada)

SAPTK Elukultuuri Instituut tähistab lastekaitsepäeva näitusega „Elu enne sündi“, mis leiab aset Tallinna Vabaduse väljakul 1. juunil ja Tartu Raekoja platsil 6. juunil.

Näitus „Elu enne sündi” koosneb 18-st elutruust pildist, mis kujutavad lapse arengut emaüsas selle kõikides etappides, eostumisest kuni sünnini. Mitmete auhindadega pärjatud pildimaterjali on tootnud Education Resource Fund (Kanada). Iga pildi juures on lühike eestikeelne kirjeldus embrüo või loote arenguetapist, mida pildil on kujutatud.

Inimese areng eostumisest sünnini ning sealt edasi on pidev ja terviklik. Erakordne protsess, mille jooksul inimene kasvab üherakulisest sügoodist umbes sajast triljonist rakust koosnevaks täiskasvanuks, on ilmselt kõige tähelepanuväärsem nähtus looduses.

Ent ühelgi perioodil inimese arengus ei toimu suuremaid muutusi, kui esimesel üheksal kuul enne tema sündi. Kuigi teadus ja tehnoloogia võimaldavad emaüsas toimuvat üha paremini jälgida, on see imeline protsess meie eest siiski suures osas varjatud.

Näitus „Elu enne sündi“ koosnebki verstapostidest, mis tähistavad teekonda, mille iga inimene oma elu alguses läbib.
Lastekaitsepäeval toimuva väljapaneku mõte on tõsta teadlikkust inimese sünnieelse elu kohta ning panna kõlama sõnum, et lapsed vajavad erilist kaitset juba enne sündi.

Väljapanek on üleval Tallinnas 1. juunil kell 11-16 ja Tartus 6. juunil kell 12-18.

Tallinnas 1. juunil kell 12 on kavas ka sõnavõtud. Kõnelevad Markus Järvi, Martin Helme, Maria Madise, Varro Vooglaid.

Tartus 6. juunil kell 19-21 toimub Ülikooli kohvikus aruteluõhtu noortele teemal „Perekond kui rahva püsimise ja kasvamise ning ühiskonna alus“. Arutelu juhivad Markus Järvi, Maria Madise ja Varro Vooglaid. Oma soovist aruteluõhtul osaleda palume 30. maiks teada anda aadressil maria.madise@saptk.ee.