SAPTK kutsub uuel veebilehel abielu põhiseaduslikku kaitset toetama

Eesti,
©UU
Varro Vooglaid

SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) avas mõne nädala eest uue veebilehe nimega Abielu.info, mille kaudu on võimalik liituda petitsiooniga abielu mõistele põhiseadusliku kaitse tagamiseks.

Uus veebileht on osaks SAPTK-i laiemast kampaaniast, mida viiakse läbi ka masspostituste ja avalike aktsioonide teel. Riigikogule suunatud petitsiooniga on liitunud rohkem kui 5000 inimest ja enne tuleva aasta märtsis toimuvaid parlamendivalimisi loodetakse koguda vähemalt 25 000 inimese toetus, teatas liikumine. SAPTK-i juhatuse esimehe Varro Vooglaiu sõnul on abielu mõistele põhiseadusliku kaitse tagamine väga oluline, kuna juba pikemat aega on näha laiahaardelist hiilivat püüdlust abielu tähendus niinimetatud homoabielu seadustamise teel olemuslikult ümber määratleda.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Eelmisel aastal  langetas  Tallinna ringkonnakohus selgelt õigusvastase otsuse, milles asuti seisukohale, et välismaal sõlmitud homoabielusid tuleks tunnustada Eestis kehtivate abieludena, olgugi et kehtivate seaduste kohaselt peaks niisugused liidud arvama Eesti õigusruumis avaliku korraga vastuolus olevateks ja seega õigustühisteks,” ütles Vooglaid ja lisas, et käesoleva aasta maikuus tegi samasisulise otsuse ka politsei- ja piirivalveamet (PPA), sooritades oma varasema praktikaga võrreldes 180-kraadise pöörde, olgugi et kehtivat õigust pole vahepeal vähimalgi määral muudetud.

“Niisugused sammud on pilkeks õigusriigi põhimõttele, aga samas pole need laiemat taustsüsteemi silmas pidades kuigi üllatavad. Ilmselgelt on kooseluseaduse läbisurumise algusest saati olnud avalik saladus, et homoliikumise tegelikuks eesmärgiks on mitte ainult niinimetatud homopartnerluse seadustamine, vaid ka abielu mõiste ümbermääratlemine. Teiste riikide eeskujul on peetud aga taktikaliselt kavalamaks liikuda selle eesmärgi poole samm sammu haaval,” märkis Vooglaid, kelle sõnul on Euroopa 15 riigis niinimetatud homoabielu seadustatud, samal ajal kui 14 riigis – teiste hulgas Lätis, Leedus, Poolas ja Ungaris – on antud abielu mõistele mehe ja naise liiduna põhiseaduslik kaitse.

“Ilmselt on lähimad aastad selles osas otsustavad, kuhu poole kaldub Eesti. Niinimetatud progressiivsed vasakliberaalsed ringkonnad  tahavad, et Eestist saaks esimene riik Ida-Euroopas, kus on abielu mõiste alla mahutatud ka homoseksuaalsed suhted. Eesti kodanikkonnast sooviks aga ligi kaks kolmandikku abielu mõistele põhiseadusliku kaitse tagamist. Selleks, et rahva enamuse tahe saaks põhiseaduses kajastatud, on aga tarvis kodanike koondumist ja oma hääle kuuldavaks tegemist. Eriti oluline on see Riigikogu valimiste eelsel ajal,” toonitas Vooglaid.

SAPTK kutsub enda sõnul kõiki abielu tõelist tähendust säilitada soovijaid, liituma petitsiooniga ning aitama koguda petitsioonile toetust ka oma sõprade ja tuttavate seas. Samuti kutsub ühendus inimesi üles mitte toetama Riigikogu valimistel poliitikuid, kes pole selgesõnaliselt andnud avalikku lubadust toetada parlamendi liikmena abielu mõistele põhiseadusliku kaitse tagamist.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused