Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

SAPTK: Mihkel Kärmas valetab, mullu kevadel toimunud miitinguid meie ei korraldanud

-
17.02.2022
“Pealtnägija” põrutas puusse, sest neid meeleavaldusi SAPTK ei korraldanud.
© Uued Uudised

Kolmapäevaõhtune “Pealtnägija” on taas mõjunud lõhestavalt, sest meeleavalduste kajastus on tuntavalt ühepoolne, mis on nende korraldaja nördima pannud. Loos sisaldub nende sõnutsi suisa valet ning  SAPTK esitas kaebuse ka pressinõukogule.

“Mihkel Kärmas ütles tänases saates ETV Pealtnägija: “Läinud kevadel korraldas SAPTK ridamisi miitinguid NETS-i vastu, kuigi massikogunemised olid sel hetkel rangelt võttes keelatud.” Väide on ühemõtteliselt ja täielikult vale. Läinud kevadel ei korraldanud SAPTK NETS-i vastu ega üldse koroonapiirangutega seonduvalt mitte ühtegi miitingut ega muus vormis avalikku koosolekut – esimese selle teemalise koosoleku korraldas SAPTK 23. oktoobril 2021 ehk läinud sügisel, mil ei olnud avalike koosolekute korraldamisele piiranguid kehtestatud,” kirjutab Varro Vooglaid sotsiaalmeedias.

Ka Uute Uudiste teada korraldasid mullu kevadel meeleavaldusi sootuks teised inimesed, sealhulgas motivatsioonikoolitaja William Koval, kes oli ka üks maskivastase protestiürituse korraldajaid. Suur osa inimestest aga käis meeleavaldustel stiihiliselt, sealhulgas muusik Silvia Ilves ja veel mitmed muusikud. Ei EKRE ega SAPTK neid üritusi ei korraldanud.

Mäletatavasti põhjendas ka politsei tollal suurte jõudude väljatoomist sellega, et polevat olnud korraldajat, kellega turvameetmetes kokku leppida.

Eestis on palju meeleavaldusi toimunud kodanikualgatuse korras, nagu sõit Lätti, hiljutisele suurmeeleavaldusele sõidu ehk Vabaduse konvoi aga korraldas Facebookis moodustatud grupp. Meedia aga üritab kõiki selliseid ettevõtmisi pookida kas rahvuskonservatiivide või traditsionalistide külge.