SAPTK soovib selgitust LGBT ühingu riikliku toetamise asjus

Eesti,
©UU
Varro Vooglaid

Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) soovib sotsiaalministeeriumilt selgitust Eesti Inimõiguste Keskusele, Eesti LGBT Ühingule ja MTÜ-le Oma Tuba antud toetuste kohta, kuna hasartmängumaksu seadus seda ette ei näe.

Sotsiaalministeeriumi kaudu võib hasartmängumaksu seaduse alusel rahastada üksnes meditsiini, hoolekande, perede, vanurite, puuetega või hasartmängusõltuvusega inimestega seotud projekte, märkis sihtasutuse esimees Varro Vooglaid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seetõttu soovib ta teada, millisesse neist valdkondadest jääb MTÜ Oma Tuba eesmärk “tagada veebivaäljaande Feministeerium jätkusuutlikkus ja kvaliteet järjepideva kommunikatsioonitöö kaudu” ning “tugevdada ja aktiveerida Eesti soolise võrdõiguslikkuse teemast hoolivat kogukonda.”

Samuti on Eesti LGBT Ühingu eesmärk “tõsta teadlikkust LGBT+ inimeste ehk lesbide, geide, biseksuaalsete ja transsooliste inimeste ning teiste seksuaal- ja soovähemuste võrdse kohtlemise teemast ning jõustada LGBT+ inimesi ja nende lähedasi, et tagada neile toetus olukordades, kus nad võivad kogeda ebavõrdset kohtlemist, halvustavat suhtumist või jääda isolatsiooni”.

Vooglaid soovib tutvuda otsusega, millega kinnitati sotsiaalministeeriumi kaudu hasartmängumaksu seaduse alusel aastatoetuste eraldamine neile ühingutele 2019. aastaks ja palub ministeeriumil selgitada, milline on neile ühingutele riikliku toetuse eraldamise õiguslik alus.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused