Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Seto kuningriigi päevadel kästi isegi EKRE logoga vihmavarjud ära peita

-
10.08.2021
EKRE esindus
© Erakogu

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond käis läinud laupäeval Tartu Rahu Põlistamise Seltsiga Seto kuningriigi päevadel. Koha oli kinni pannud Seto kuningriigi alam Ilmar Vananurm, kes samas ka oma raamatuid müüs. See, et läheme võõrasse riiki, kus on palju karmim kord kui Eestis, sai selgeks juba Seto riigi piiril. Mujal Eestis hakkasid koroonapiirangud üritustele kehtima alles paari päeva pärast. Siin aga juba kehtisid. Kuningriigi valitsus oli agar olnud.

Pärastpoole oligi kuulda, et nii mõnigi oli koroonatesti vandudes “piirilt” tagasi läinud.

Sisse saamiseks tuli vaktsineerimise tõend ette näidata või raha eest kohapeal vastav proov teha. Proovi edukalt läbinutele anti kuningriiki pääsemiseks väga tähendusrikast värvi – lillad – käepaelad.

Mida Peko ise lilladest käepaeltest arvab, ei saanudki teada. Ta, vaeseke, on ju teisel pool kontrolljoont, Petserimaa liivakoobastes, võõra kuninga karvase käpa all.

Panime telgi ja selle juurde info üles. Nii idapoolse kuninga poolt setode kuninga Peko kuningriigilt ära võetud maade tagasinõudjate ja nende toetajate kui ka Peko kuningriigi maade ärakinkimise-äraandmise pooldajate omad. Nii nende pildid kui nende organisatsioonide sümboolika. Toetajate poole peal olid üleval EKRE lipp ja “Henn Põlluaas presidendiks” pilt. Vastaliste poole peal oli neid rohkem. Neid, Tartu Rahu reetureid, kes on pooldanud Setomaa-Ingerimaa idapoolse osa ärakinkimist, ongi kahjuks rohkem.

Loomulikult olid üleval ka Petserimaa ja Ingerimaa lipud ja nende piirkondade kaardid, kust võis näha nii seaduslikke kui ka praegusi riigipiire.

Varsti tuldi kõva häälega pahandama. Meil siin käib ainult üks suur trillalaa-trallalaa, meid selline pisiasi nagu “pool on läind ja pool on alles” ei huvita! Teise poole tagasinõudmise toetajate näitamine pidavat olema poliitreklaam ja Seto kuningriigis, täpsemalt selle allesjäänud osas, selle läänepoolses provintsis, rangelt keelatud! Enne ei jäetud, kui EKRE lipp ja Henn Põlluaasa pilt maha sai võetud.

Väike hingetõmbeaeg ja siis olid pahandajad jälle tagasi. Poole Setomaa ärakinkijate pildid koos vastavate märkide-märkustega olevat neil kujutatutele solvavad. Tõsi ta ju on. Tõde on ikka ja alati solvav olnud. Lõpuks tuligi ka need pildid ümber pöörata ja konstateerida, et mõnede poliitikute nahk on ikka õige õhuke ja õrnake. Ei talu isegi seda, kui neile nende endi seisukohti ninna hõõrutakse. Neile Eesti riigi idapoolsete alade ärakinkimise sooviga idanaabri ees küürutamist ja selle lähisugulast, sotsialismust-globalismust meelde tuletatakse.

Pole ka midagi imestada – kõige kõvemaks pahandajaks ja piltide mahavõtmise nõudjaks oligi sots.

Vahepeal pidas ajaloodoktor Aldo Kals pooletunnise loengu Petserimaa ajaloost. Saime teada, et okupatsiooni tulemusel ära võetud Petserimaa osa ei tulnud Eesti riigi külge mitte Vabadussõja  tulemusel, nagu Eesti riigi terviklikkuse vastased mõnikord väidavad, vaid oli liidetud Vabadussõja eelse Eesti kubermanguga. Rahvuslikkuse alusel.

Päev oli vihmane, mistõttu läksid käiku ka vihmavarjud. Ühel oli aga EKRE logo peal, mis veel kord paksu pahanduse põhjustas. Nõuti selle ära koristamist! Õnneks mitte siis kui vihma sadas- mis oleks Setomaa juhtidele poliitiliselt sobimatu vihmavarju omaniku sõna otseses mõttes vihma kätte jätnud, vaid siis, kui vihm oli juba üle ja vihmavari kuivama pandud.

Ainuke Peko kuningriigi lipp, Petserimaa lipp, lehvis meie telgi ees. Kõik ülejäänud lipud, kaasa arvatud Peko sõjaväeparaadil osalenud, olid Peko kuningriigi idapoolse provintsi omad.

Õnneks sai üritus enne otsa kui Peko kuningriigi Kuldajastu lipu mahavõtmist nõudma oleks taibatud tulla. Provintsi valitsejatele oli see lipp kindlasti solvav.

Merike Lumi, EKRE Tartu osakond