Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Siim Kallas ei välista uue partei loomist

-
14.10.2016
TAASISESEISVUMISPÄEV

Äripäeva andmetel ei ole välistatud Reformierakonna lõhenemine juhul kui Siim Kallas otsustab poliitikasse edasi jääda. 

Reformierakonna praeguse juhtimise suhtes kriitiline erakonna auesimees Siim Kallas ei välistanud uue partei loomist, kirjutab Äripäev.

“See on keeruline asi. Ma ei taha öelda ka, et see täiesti välistatud on, aga on vara veel. Peab mõtlema,” ütles Kallas vastuseks ajalehe küsimusele uue erakonna loomise kohta.

Kallas lisas, et tema jaoks on hetkel võtmekohaks see, kuidas Reformierakond edasi liigub ja kas tunnistatakse suuri lahkhelisid erakonna sees või mitte. Palju sõltub erakonna hoiakust, kui sammutakse edasi ühtse perena, justkui kahte vastasleeri poleks eksisteerinud, siis see pole Kallasele vastuvõetav.

“Üks suur seltskond mind ei tahtnud – see oli selge. Ja ka presidendivalimistel oli see ju selge. Kunagi varem pole seda olnud, et on mingi otsus ja nad ei lase ennast sellest segada,” sõnas Kallas.

Reformierakonna peasekretär Reimo Nebokat nimetas erakonna auesimehe Siim Kallase kriitikat Reformierakonna aadressil kummaliseks ning soovitas Kallasel aeg  maha võtta.

“Mõistan inimlikult, et Siim Kallas on kibestunud, et ta ei saanud presidendiks. Ütleme siis nii, nagu asjad on – see oleks olnud võimalik vaid Edgar Savisaare juhitava Keskerakonnaga koostöös,” sõnas Nebokat. Ta märkis, et Reformierakond on välistanud koostöö Savisaarega juba 2007. aastast.

Uute Uudiste andmetel aga sihib Reformierakonna praegune juhtkond Keskerakonna lõhenemise puhul koostööd Simson-Ratase tiivaga, kelle liberaalsem ideoloogia on neile vastuvõetavam, unustades samas aga fakti, et 80% Keskerakonna toetajatest on Eesti venelased ning kui partei tagant kaob see tugi, muutub nn “uue näoga” Keskerakonna edukus üsnagi küsitavaks.

BNS