Siim Kallas Tartu Rahu kaitsmisest: Vaevalt!

Eesti,
- Updated

Siim Kallas osales paneelil kõnelejana sel nädalal Tallinnas ja Tartus aset leidval IKT Nädala (ICT Week) üritusel Olümpia hotellis, kus ta püüti intervjuusooviga kinni kodanikuaktivisti ja Tartu Rahu Põlistamise Seltsi liikme Meelis Kaldalu poolt. Kaldalu kinkis Kallasele ka Tartu Rahu meenemärgi ning palus, et Kallas lubaks seda presidendivalimiste debattidel rinnas kanda. Kallas kinnitas Rein Langi ja Hannes Astoki juuresolekul, et vaevalt ta seda teha kavatseb.  Kaldalu järgmisele küsimusele, kas Iraagi sõjas osalemine, mille läbi kukkumist on tunnistanud nii Donald Trump kui Barack Obama, oli viga, vastas Kallas ärritunult: „Sel hetkel oli see õige otsus!“ ja eemaldus intervjuud lõpetamata tagaruumidesse. Sellest on kahju, sest käimas olnud e-valitsemise konverentsi taustal oleks e-valimiste kriitikuna tuntud Kaldalul olnud hea võimalus ka sel teemal Reformierakonna auesimehele ja presidendikandidaadile teravaid küsimusi esitada. Samuti jäi lahenduseta Kaldalu palve märk siiski tagasi saada.

Mäletatavasti oli Siim Kallas see poliitik, kes kohtumisel Venemaa välisministri Primakoviga Petroskois 1996. aastal Tartu Rahu järgsetest terrritoriaalsetest nõudmistest lahti ütles. Tagantjärgi on skeptikud seda otsust seostanud samal ajaperioodil kuritegelikult lahti sulatatud VEB-fondi vahenditega ning Kallase seni salajas püsiva rolliga selles afääris. Samuti oli Kallasel väljapaistev roll Ida-Euroopa riikide ehk nn. „Uue Euroopa“ kaasamisel Iraagi sõtta, mis päädis Prantsuse presidendi Jacques Chiraci kuulsa ütlusega, et Balti riigid lasid mööda „hea võimaluse vait olla“.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused