Sillamäe uusi immigrante ei taha

Eesti,
- Updated
Sillamäe

Sillamäe elanikest suurema osa moodustavad Nõukogude okupatsiooni ajal saabunud vene immigrandid ja nende järglased. Linna esindaja teatas, et Eestisse saabuvaid pagulasi ei ole Sillamäel võimalik vastu võtta, ütles linna esindaja.

“Sillamäel ei ole vaba munitsipaal-elamispinda ning meil on linnas ka tööpuudus,” rääkis aselinnapea Evi Paasmäe BNS-le.

Lisaks puudub linnas sobiv keskkond pagulaste lõimimiseks Eesti ühiskonda, tunnistas Paasmäe. Ta viitas, et linna umbes 14 000 elanikust on Eesti kodanikke ainult umbes 3500 ning kohalik keelekeskkond on valdavalt venekeelne.

Kõik see kokku võib tekitada sotsiaalse turvalisuse probleeme nii pagulastele kui ka linnaelanikele, märkis Paasmäe.

“Peame olema ausad enda ja Eesti suhtes ning tunnistama, et me lihtsalt ei suuda täita vajalikke nõudeid,” konstateeris Paasmäe.

Sotsiaalministeeriumi ametnikud kohtusid sel nädalal Sillamäe linna juhtidega, arutelu peateema oli pagulaste võimalik vastuvõtmine.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused