Silver Tambur ja “Estonian World” poevad kasvõi nahast välja, et kahjustada Eesti mainet süüdistustega antisemitismis

Eesti,
©AP/Scanpix
Silver Tamburi vihaõhutuskanal unustab, et nende sihtmärk EKRE tunnustab Jeruusalemma Iisraeli pealinnana.

“Tühja südame” Silver Tamburi vasakliberaalne ideoloogiakanal “Estonian World” on avaldanud paskvilli, mille eesmärgiks on näidata Eestit taas mingi antisemitistliku natsiriigina.

Toimetusloos “Eesti peab antisemitismi peatama enne, kui on liiga hilja” on Tambur või tema käealused võtnud aluseks vandalismiakti Rahumäe juudi kalmistul, kus Võidupüha paiku pöörati ümber viis hauakivi, et koos mõnede varasemate juhtumitega kujundada sellest taust Eestis valitsevast juudivastasusest. Hästi on näha, kuidas toimetaja üritab juhtumit seostada just Võidupühaga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ega Tamburil palju antisemitismi ette näidata olegi – lisaks veel rabi Shmuel Koti juhtum ja mullu augustis toimunud haakristi sodimine Kalevi-Liiva holocausti-ohvrite mälestussambale, kusjuures seda viimast pidas Eesti meedia võimalikuks Vene eriteenistuste provokatsiooniks.

Edasi kirjeldab Tambur pikalt juutide ajalugu Eestis, vürtsitades seda talle sobivate järeldustega ning lõpuks pöördub ahastava üleskutsega lugeja poole: “Hoiame Eesti haritud ja salliva riigina”.

Kogu loost kumab läbi “sallivuslase” vihaõhutus ja soov näidata Eestit riigina, kus natsism lausa lokkab – ehk siis on tegu riigi maine kahjustamisega.

Ja otse loomulikult “unustab” neomarksist Tambur teatamast, et Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, kelle vastu kogu sopalugu arvatavasti suunatud on, lubab Eesti erakondadest ainsana meie saatkonna USA eeskujul Tel Avivist juutide ajaloolisesse pealinna Jeruusalemma viia.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused