Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Simmo Saar: noorpoliitikud ametnike pantvangis, sotsiaalministeeriumi näitel

-
30.01.2021
Tõenäoliselt ohverdab Kaja Kallas varsti oma koroonaministri, et oma nahka päästa.
© Uued Uudised

Nooruke minister kaitseb lõvina kogenumaid bürokraate, pannes vajadusel enda pea pakule. Viimased aga itsitavad pihku ning lasevad end enne arste niigi defitsiitse vaktsiiniga süstida, kirjutab kommunikatsiooniekspert Simmo Saar Eesti Päevalehes.

Tahame mõelda ja loota, et meie riik on saanud lahti noore riigi lastehaigustest, nagu üheksakümnendatel võrdlemisi levinud korrupotsioonist.

Kuid tegelikkuses on lastehaigused asendunud krooniliste hädadega ning lihtne „raha-mulle-teenus-sulle“ stiilis korruptsioon kõrgete bürokraatide hämara vassimise ja tooli külge klammerdumisega. Madalama astme ametnikelt oodatakse kogu selle mängu juures täielikku kuuletumist. Probleemide avalikule tunnistamisele järgneb vihane kättemaks, arutleb Saar.

Ja jätkab: „On avalik saladus, et Eestis on nii mõneski ametkonnas tegelik võim mitte rahva ega neid esindavate poliitikute, vaid elupõliste ametnike käes. Tegemist on seltskonnaga, kes suudab põlglikul ilmel üle elada mistahes valitsuse, sest ministrid tulevad ja lähevad, kuid kantslerid ja muud ametnikud jäävad.“

Ta toob näiteks sotsiaalministeeriumi tänase juhtkonna – Marika Priske on sotsiaalministeeriumi kantsleri ametis olnud 2014. aasta suvest, asekantsler Maris Jesse on tervisevaldkonna eest vastutanud 2016. aasta augustist. Noorukesele sotsiaalministrile (nüüd töö- ja terviseminister) Tanel Kiigele istutakse lihtsalt pähe.

22. detsembril 2020 vallandas Terviseamet Simmo Saare kommunikatsioonijuhi kohalt, kuna viimane kritiseeris avalikult riigi vaktsineerimisplaani.