Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sinine Äratus kutsub vabariigi aastapäeval tõrvikurongkäigule

-
02.02.2016

Rahvuslik noorteliikumine Sinine Äratus on valmis saanud video, kus noored aktivistid kutsuvad eestlasi ja eurooplasi ühinema 24. veebruaril sel aastal kolmandat korda toimuva tõrvikurongkäiguga Tallinnas. Rongkäik algab kell 19 Vabaduse väljakult ja naaseb tunni pärast Vabadussõja Võidusamba jalamile. Seal toimub kella 21-ni pidulik kõnetseremoonia.

Sarnased rongkäigud on juba aastaid toimunud Lätis, Leedus ja Poolas. Varssavis tõi rahvuslaste korraldatud Poola iseseisvuspäeva rongkäik mullu 11. novembril kokku 50 000 inimest.

“Meie ajastul on eriti oluline näidata, et noorte seas ei ole rahvustunne kuhugi kadunud,” ütleb Sinise Äratuse üks eestvedajaid Ruuben Kaalep. “Me tahame oma järglastele pärandada selle, mille eest meie esiisad võitlesid: iseseisva rahvusriigi, mis ei ole ei Ida ega Lääne võimu all ja kus võib olla kindel, et eesti rahvus püsib veel tuhandeid aastaid.”

Sinine Äratus teatab, et tõrvikurongkäigule on oodatud olenemata poliitilisest kuuluvusest kõik Eesti patrioodid, kes tahavad esiisadele austust avaldada ja seista eestluse tuleviku eest.

Rongkäigule saabuvad külalised Läti, Leedu, Soome, Rootsi ja Poola rahvusmeelsetest noorteorganisatsioonidest. “Kogu Euroopas on rahvusluse leek taas tõusmas,” kinnitab Kaalep. “Me teeme koostööd paljude eurooplastega, keda kõiki ühendab idee, et me ei ole maailmakodanikud globaalses tarbimisühiskonnas, vaid meil on oma identiteet ja meil on oma juured.”