Sinine Äratus: riigisaladusega töötajaid peaks etniliselt profileerima

Rubriik Eesti On

Eesti konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) noorteliikumise Sinine Äratus teatel peaks kaitsevägi ja riigi jõustruktuurid suhtuma kriitiliselt riigisaladusega töötavate ohvitseride mitte-eesti päritolusse, sest “veri on paksem kui vesi”.

“Sinine Äratus rõhutab, et vene rahvusest riigireetur Deniss Metsavas sai ligipääsuga Eesti kaitseplaanidele tekitada tohutut kahju Eesti julgeolekule. Seda oleks saanud ära hoida, kui kaitsevägi ja riigi jõustruktuurid oleks suhtunud kriitiliselt ohvitseri mitte-eesti päritolusse,” teatas organisatsioon kolmapäeval BNS-ile.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Metsavas oli justkui senise integratsioonipoliitika musternäidiseks,” ütles Sinise Äratuse esimees Ruuben Kaalep. “Ainus loogiline põhjendus tema tegudele on, et veri on paksem kui vesi. Eesti kodakondsus ega isegi Eesti riigile antud sõdurivanne ei taga lojaalsust. Lojaalsuse aluseks on rahvustunne ja side esivanematega.”

“Integratsioonipoliitika on läbi kukkunud, kuna sihiks on võetud juurtetute Euroopa Liidu kodanike, mitte eesti rahvuslaste kasvatamine,” lisas Kaalep. Läbikukkunud integratsiooni olukorras tuleb tema sõnul olla ettevaatlik vastutavale riiklikule ametikohale pääsenud võõrpäritolu kodanike suhtes. Sinine Äratus leiab, et võõrpäritolu tuleb riigisaladusele ligipääsu taotlemisel näha raskendava asjaoluna, mis nõuab täiendavat lojaalsuskontrolli.

EKRE noorte teatel oleks etniline profileerimine vastavuses paljude lääneriikide korrakaitsejõududes kasutust leidnud etnilise või rassilise profileerimise poliitikaga. USA-s on kuritegevusele altimate gruppide profileerimine nii politseitöös kui terrorismivastases võitluses tavaline praktika, mis on mitmekultuurilises ühiskonnas vältimatu. Immigrantide profileerimist kasutavad korrakaitsejõud efektiivselt ka mitmes Lääne-Euroopa riigis, kuigi seda on seadustega piiratud.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused