Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sinise Äratuse uueks juhiks sai Ruuben Kaalep

-
11.10.2016
Ruuben Kaalep

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) noorteorganisatsioon Sinine Äratus valis liikumise juhiks Ruuben Kaalepi, kes on ühtlasi EKRE Tartu ringkonna aseesimees.

Kaalep valiti esimeheks pärast seni Sinist Äratust juhtinud Triin Kuuse soovi isiklikel põhjustel ajutiselt aktiivsest poliitikast taanduda, teatas Sinine Äratus teisipäeval.

“Ma ei soovi eraelulistel põhjustel hoida kinni kohta, kus võiks tegutseda keegi hetkel enam motiveeritum, energilisem ja suurema vaimujõuga,” teatas senine esimees Triin Kuusk. “Seetõttu taandan end Sinise Äratuse juhatusest ja sellega seonduvalt ka esimehe kohalt. Kui rasked ajad on möödas, kutsub soov kindlasti aktiivsena jätkama.”

Kaalep juhtis Sinist Äratust ka aastail 2013-2014.

“Kavatsen veel enam tihendada koostööd erakonna ja noorteliikumise vahel. Rahvuslikud aated on Eesti püsimajäämise ainus garantii ja me ei saa endale lubada killustumist, vaid peame ühiselt kaitsma enda riikluse alustalasid. Eesti uues rahvuslikus ärkamises on oluline eelkõige meie põlvnemine ühistest esivanematest ja tahtmine pärandada oma võimsa vaimupotentsiaaliga rahvusriik meie järglastele,” sõnas Kaalep.

Sinine Äratus on EKRE 2012. aastal loodud noorteliikumine, mis nimetab oma missiooniks eestlaste uue rahvusliku ärkamise sütitamist ja mille aktsioonidest tuntuim on iga-aastane vabariigi aastapäeva tõrvikurongkäik Tallinna vanalinnas.