Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sirp teeb loomeinimestel vahet erakondliku kuuluvuse järgi

-
13.08.2021
Loone Ots
© UU

Kultuurileht Sirp kirjeldab oma eelmises numbris romaanivõistlust ja küsitleb kaht esikohta omavahel jaganud kirjanikku –Juta Kivimäge ja Loone Otsa. Auhinna järgi on mõlemad võitjad justkui võrdsed, aga Sirp paneb kaanepildile ainult ühe ja annab talle ka heldelt kolm lehekülge sisuruumi intervjuuks. Teine võitja on EKRE liige ja Tartu linnapea kandidaat Loone Ots. Tema tutvustamiseks on samal ajal jäetud ainult üks lehekülg.

See tõik paneb küsima, kas nii hinnatud väljaanne, nagu Sirp seda peaks olema, teeb loomeinimeste vahel vahet erakondliku kuuluvuse järgi.

Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlusel anti žürii üksmeelsel otsusel välja kaks esikohta, mille pälvisid Loone Ots käsikirjaga „Armastus“ ja Juta Kivimäe käsikirjaga „Suur tuba“. Teisele kohale tuli Heli Kendra käsikirjaga „Kärkä“. Kolmanda kohaga tunnustati Taavi Liiase käsikirja „Helmandi silmus“. Kokku laekus konkursile üle 80 romaani.

Loone Otsa romaanis „Armastus“ tegutsevad reaalsed, eesti kultuuriloole tähtsad inimesed kanvaal, mis on samuti enamjaolt tõene.

Loone Ots on kirjutanud paljudes žanrides, tema sulest on ilmunud nii luulet, dokumentalistikat kui ka aimekirjandust. Enim tuntakse Otsa kultuurilooliste näidendite autorina, mille eest on ta pälvinud ka hulga auhindu. Loone Otsa teoste hulk küündib juba üle poole­saja, näib aga, et romaani nende seas veel ei ole olnud – kuni tänavu Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlusel esikoha pälvinud käsikirjani „Armastus“.