Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Siseministeeriumi ametnik: “Me töötamegi selle nimel, et sisseränne suureneks.”

-
06.03.2017
Laadime sisu...

Ajaleht Postimees avaldas täna artikli “Eesti avatud rändepoliitika jahmatab vahel Euroopatki”, kust selgub, et Eesti valitsuse ametlik poliitika on riik immigrantidega üle ujutada. Selgub, et Eesti rändepoliitika on muutunud sedavõrd liberaalseks, et isegi usinad ametnikud mujal Euroopas ei suuda seda uskuda. 

Näiteks Eestis kokana töötada tahtev vietnamlane võib tulla siia tavalise turistiviisaga, ja kui mõni Eesti restoran on nõus ta tööle võtma vähemalt keskmise palga eest ning selle ka politsei- ja piirivalveametis kirja paneb, on kõik korras, kirjutab Postimees.

Ajaleht toob ka näite, kus Bigbank oli leidnud endale Brasiiliast sobiva töötaja, kes peaaegu ei olekski Eestisse jõudnud, sest Frankfurdi lennujaamas peeti ta kinni. See, et Eestis võib lühikest aega töötada ka ilma tööloata, tundus Saksa ametnikule väga kahtlane.

Statistika kohaselt tuli Eestisse 2016. aastal elama üle 6000 välismaalase, ehkki välismaalaste seaduse kehtestatud sisserände piirmäär on 1317 inimest. Piirmäärast möödahiilimine on seadustatud väga lihtsalt – seadusega on kehtestatud 17 erandit, kes ametliku sisserände piirmäära alla ei kuulu, näiteks EL-i kodanikud, Eesti kodaniku või Eestis elamisloa alusel elava isiku pereliikmed, samuti üliõpilased ja õppejõud.

Siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna juhataja Ruth Annus ütleb otse välja: “Me töötamegi selle nimel, et sisseränne suureneks.”

Põhjenduseks tuuakse, et Eesti vajab tööjõudu. Tõsi, eelmisel aastal oli Eestis 9200–9600 vaba töökohta. Ent samal ajal vaadatakse mööda faktist, et Eesti riigis on tööta 47 000 inimest!

UU

Foto: AFP