Siseministeeriumi ametnik: “Me töötamegi selle nimel, et sisseränne suureneks.”

Eesti,
- Updated

Ajaleht Postimees avaldas täna artikli “Eesti avatud rändepoliitika jahmatab vahel Euroopatki”, kust selgub, et Eesti valitsuse ametlik poliitika on riik immigrantidega üle ujutada. Selgub, et Eesti rändepoliitika on muutunud sedavõrd liberaalseks, et isegi usinad ametnikud mujal Euroopas ei suuda seda uskuda. 

Näiteks Eestis kokana töötada tahtev vietnamlane võib tulla siia tavalise turistiviisaga, ja kui mõni Eesti restoran on nõus ta tööle võtma vähemalt keskmise palga eest ning selle ka politsei- ja piirivalveametis kirja paneb, on kõik korras, kirjutab Postimees.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ajaleht toob ka näite, kus Bigbank oli leidnud endale Brasiiliast sobiva töötaja, kes peaaegu ei olekski Eestisse jõudnud, sest Frankfurdi lennujaamas peeti ta kinni. See, et Eestis võib lühikest aega töötada ka ilma tööloata, tundus Saksa ametnikule väga kahtlane.

Statistika kohaselt tuli Eestisse 2016. aastal elama üle 6000 välismaalase, ehkki välismaalaste seaduse kehtestatud sisserände piirmäär on 1317 inimest. Piirmäärast möödahiilimine on seadustatud väga lihtsalt – seadusega on kehtestatud 17 erandit, kes ametliku sisserände piirmäära alla ei kuulu, näiteks EL-i kodanikud, Eesti kodaniku või Eestis elamisloa alusel elava isiku pereliikmed, samuti üliõpilased ja õppejõud.

Siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna juhataja Ruth Annus ütleb otse välja: “Me töötamegi selle nimel, et sisseränne suureneks.”

Põhjenduseks tuuakse, et Eesti vajab tööjõudu. Tõsi, eelmisel aastal oli Eestis 9200–9600 vaba töökohta. Ent samal ajal vaadatakse mööda faktist, et Eesti riigis on tööta 47 000 inimest!

UU

Foto: AFP

 

 

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused