Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Siseministeeriumi uus kantsler: „Kaks EKRE siseministrit olid majas kolleegidena kõrgelt hinnatud“

-
21.02.2022
Siseministeerium
© Siseministeerium

Jaanuari lõpus siseministeeriumi uueks kantsleriks asunud Tarmo Miilits andis pikema intervjuu Postimehele, kus muu hulgas kiidab EKRE siseministreid Mart Helmet ja Alar Lanemani.

„Ministeeriumis olles tegid nad head tööd. Kaks EKRE siseministrit olid majas kolleegidena kõrgelt hinnatud. Paljud asjad, kus nad osalesid, olid head ja õiged,“ rääkis ta, nimetades heade saavutustena intensiivset tegevust kriiside valdkonnaga – kriisireservi põhjendamisega ning ka kriisikavadega. See puudutas erinevateks rasketeks olukordadeks valmistumist. „Nad kuulasid ära ka oma valdkonna eksperdid – seda ei saa alahinnata,“ märkis kantsler.

Küsimusele, millises olukorras on endise siseministri Mart Helme ajal loodud kriisireserv, vastas Miilits, et sellega minnakse edasi, eelkõige abipolitseinike ja vabatahtlike tegevuse kaudu.

„Võtame juurde abipolitseinikke, koolitame ja varustame neid ning seda hulka kasvatame lähiaastatel üsna intensiivselt,“ ütles ta.

Postimees tuletab meelde, et praeguse PPA peadirektori Elmar Vaheri otsuse tõttu kaotas Tarmo Miilits kümmekond aastat tagasi oma töökoha peadirektori asetäitjana korrakaitsepolitsei alal. 2017, kui Miilits Afganistanist naasis, ei näinud Elmar Vaher talle organisatsioonis kohta ja nende vahelt jooksis läbi must kass.

Praegune siseminister Kristian Jaani (Keskerakond) ei ole aga siiani vastu võtnud Riigikogu EKRE fraktsiooni kutset kohtuma tulla, olgu selle põhjuseks pelgus, põlgus või pigem häbi.