Siseministeeriumi valitsemisalas maksti lubatust suuremat palka

Eesti,
©Siseministeerium
Siseministeerium

Riigikontroll kritiseeris kriisi ajal siseministeeriumi valitsemisalas lubatust suuremas määras muutuvpalga maksmist. Ministeeriumi hinnangul saab see piirang aga pikas kriisis töötamisel takistuseks ning vajab muutmist, kirjutas Postimees.

Täna avaldatud riigikontrolli audit tõstatas siseturvalisuse valdkonnas kriitilise personali tasustamise küsimuse, mis takistab kriisiaegsete täiendavate ülesannete täitmise eest ettenähtud tasu maksmist.

Siseministeeriumi pääste- ja kriisivalmiduse asekantsleri Viola Murdi sõnul on siseturvalisuse valdkonna isikkoosseis lihvitud võimalikult ökonoomseks, kuid seda tavaolukordade jaoks. Kriisiolukordadeks vaba reservi ei ole ja olukordi lahendatakse ületundidega.

Riigikontroll tõi auditi «Riigi 2021. aasta raamatupidamise aastaaruande õigsus ja tehingute seaduslikkus» tulemuste kohta koostatud märgukirjas välja, et siseministeeriumi valitsemisalas on üksikjuhtudel makstud lubatust suuremas määras muutuvpalka.

Allikas: Postimees

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused