Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Siseminister Lauri Läänemets õhutas vene meedias rahvusvaenu, rääkides eestlastest kui löömameestest ja terroristidest ning mustates SDE koalitsioonikaaslasi

-
23.01.2023

See, kui uskumatult kahepalgelised on mõned eestlastest poliitikud, ei saa vist enam kedagi imestama panna. Kõige drastilisemad asjad juhtuvad aga siis, kui sellised eestlased esinevad venekeelses meedias.

See, kuidas mõned seal lipitsevad, poevad ja mustavad omaenda rahvuskaaslasi ehk eestlasi, on lausa monumentaalne. Sotside juhi Lauri Läänemetsa puhul on selles isegi mingeid kannibalistliku usundi elemente korrutatuna parun Münchhauseni ohjeldamatu fantaasiaga. See, mida tegi Läänemets intervjuus rus,delfile, oli sarnane voodooga – kujundlikult öeldes võttis ta kätte eestlasest nuku ja torkas seda oma valeliku keelega südamesse.

EV siseminister maalis intervjuus vene toimetusele eestlasi Stockholmi jõukude suguste vägivallatsejate ja terroristidena.

Veiko Vihuri avaldas 18. jaanuaril Meie Kirikus loo „Kristlane ei saa ilma pattu tegemata valida Reformi, sotse ja E200“. Teeksin omalt poolt paar täiendust sellele täpsele sõnumile: sotsid peaksid selles loetelus olema esimesed ja neid ei oleks sünnis valida mitte ainult kristlastel, vaid ka eestlastel ja mitteputinistidest venelastel.

Delfi eilse loo pealkirjaks on „Lauri Läänemets: osaliselt seisneb sotsdemmide roll veel ka selles, et mitte lubada venelaste läbipeksmisi“.

Siin tuleb märkida, et sõna „избиение“ tähendab vene keeles (eriti piiblis) mitte ainult läbikolkimist, vaid ka tapmist ja hukkamist (süüta laste hukkamine – избиение невинных младенцев). Võigas, seltsimees Läänemets, väga alatu ja väga võigas!

Vene Delfi kirjutab: „Siseminister arvab, et venitada tanki teisaldamisega ei tohtinud, vastasel juhul oleks olukord võinud muutuda katastroofiliseks. „EKRE ja Isamaa oleksid kindlapeale ajanud sinna kokku eestlasi. Ja kui pinge kasvaks, soetaks mõni „õige“ eestlane kindlapeale lõhkeainet ja üritaks seda tanki õhata. Me oleme kõiki neid stsenaariume juba näinud,“ väitis Läänemets.“

Siseminister lisab, et EKRE, Isamaa ja reformierakond räägiksid sealjuures, et kõik venelased on halvad, nii et sotside roll seisneb selles, et mitte lubada venelaste läbipeksmist.

„Meie lauale ju kogu aeg lendavad kaustad ideedega, kuidas veel saaks tugevdada eesti rahvuslikku eneseteadvust. Sealhulgas näidates teisest rahvusest inimestele nende koha kätte. Et vat see on siis õige eestlane. See on patriotismi küsimusest. Kui see pole nii. See, kes maksab rohkem makse, seega rohkem panustades teiste inimeste elu parandamisse – vat see on õige eestlane. Aga meil pakutakse jätta nad ilma hääletamisõigusest ja muud sellised asjad. Meil oli tõesti palju selliseid ettepanekuid valitsuse koosolekutel. Ja sotsdemid olid sunnitud rääkima, et nii lahendada küsimusi oma kodanikega ei tohi,“ tsiteerib rus.delfi Läänemetsa sõnu (tõlge vene keelest).

Eestlased ei ole ei vägivallatsejad ega terroristid – kuna Läänemets mainib ka pronksiööd, peaks ta ju teadma, kes seal marodööritses, lõhkudes ja põletades. Aga konkreetne SDE esimees ja siseminister on antud intervjuu järgi otsustades rassist, laimaja ja provokaator, kes õhutab vene meedias vaenu ja usaldamatust konkreetse rahvusgrupi (eestlased) vastu.

Pange tähele: Eesti Vabariigi siseminister.

Ivan Makarov