Siseminister Mart Helme: alkoholimüügitingimusi ühtlustatakse rahva turvatunde kaitseks

Eesti,
- Updated
©UU
Siseminister Mart Helme.

Siseminister Mart Helme ütles alkoholi müügipiirangut kommenteerides, et valitsus tegi seda rahva turvatunde ja tervise kaitseks.

Helme märkis, et alkoholimüüki ära ei keelata, vaid müügitingimusi ühtlustatakse sarnaselt toidupoodidega, teatas siseministeeriumi pressiesindaja BNS-ile.

„See tähendab, et näiteks restoranides, kõrtsides, baarides ja teistes toitlustus- ning majutusasutustes ei ole võimalik alates kella kümnest õhtul kuni kella kümneni hommikul alkoholi osta,“ lausus ta.

Minister tõi välja, et praegu riigis valitseva ohuolukorra tõttu ei tohi inimesed koguneda, mida alkoholimüük avalikes kohtades soosida võib. „Samuti tuleb arvestada, et inimestel ongi praegu senisest rohkem aega üksteise seltsis veeta ja avalikes kohtades koguneda,“ märkis Mart Helme.

„Samas ka avalikes kohtades kogunemised võivad lihtsasti eskaleeruda. See tähendab, et praegu valitsev pingeline aeg võib alkoholikoguste tarvitamist suurendada, mis omakorda võib kasvatada rikkumiste arvu ja seekaudu ka politsei tööd,“ lisas minister.

„Alkohol kahjustab inimeste tervist ja võib liigselt vägijooki tarvitanud inimesed panna käituma selliselt, et nad on ohuks teiste isikute tervisele kui ka nende varale,“ ütles minister. „Loodame, et alkoholist tingitud väljakutsete arv politseile ja kiirabile antud piiranguga langeb või vähemalt püsib stabiilsena. Siis saab rohkem ressurssi suunata koroonaviirusest tingitud olukordade lahendamisele,“ sõnas Helme.

Piirang aitab ära hoida võimalikke alkoholi tarbimisega liialdamise juhtusid nagu näiteks tervisekahjude põhjustamist, erinevate süütegude toimepanemist, teistele või riigi varale kahju tekitamist ja joobes juhtimisega seonduvate liiklusõnnetuste toimepanemist.

Piirangut ei kohaldata rahvusvahelisel reisijateveol kasutatavate vee- või õhusõidukite pardal ning rahvusvahelise lennujaama ja sadama julgestuspiirangu alal asuvale müügikohale.

Alkohoolse joogi jaemüügil kehtivate piirangute või keeldude rikkumise eest karistatakse rahatrahviga kuni 300 trahviühikut. Sama teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, karistatakse rahatrahviga kuni 5000 eurot.

Valitsus piiras teisipäeval tervikuna alkoholi müügiõigust kella 22 õhtul kuni kella 10 hommikul ja piirang kehtib.kuni eriolukorra lõppemiseni või kuni valitsuse otsuseni piirang varem lõpetada. (BNS)

Kommentaarid

2 commentsOn Siseminister Mart Helme: alkoholimüügitingimusi ühtlustatakse rahva turvatunde kaitseks

 • Avatar

  Millal suitsetamine ära keelustatakse – tapab rohkem kui alkohol või narkots.

 • Avatar

  Kriisisituatsioonid näitavad ära, kes on kes ja kes hoolib inimestest ja kes mitte, mittehoolivate nimekirja on lihtne teha:
  president Kaljulaid – no seda tsirkust, mida Kaljulaid praegu teeb ei vaja rahvas leiva kõrvale ka headel aegadel
  ERR – külm ja kõrk meediorganisatsioon, kes ei aktsepteeri jätkuvalt Eesti rahva peaministrit Jüri Ratast, kuigi viimane on olnud juba üle 1000 päeva meie kõigi pea.
  Reformierakond – nii Paeda avaldused kui Pevkuri tegemised kui Kallas(t)e mittetegemised kriisisituatsioonis näitavad selgelt, et see erakond ei hooli tavalisest Eesti inimesest, kasvõi üle laipade oma eesmärgi suunas, pealegi saab nüüd täpselt võrrelda eelmise kriisiga, mil Reformierakond jättis suure osa Eesti töörahvast vihma kätte, et päästa oma pankasid ja Ansipi primitiivseid eelarvestampe, õnneks(või Eestile kahjuks) leidsid kümned tuhanded varju ja inimlikkust Soomest.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused