Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Siseminister Mart Helme andis päästjatele üle aumärgid

-
05.09.2019
Hetk pidulikult sündmuselt.
© Siseministeerium

Täna tunnustas Päästeamet päästeteenistuse aumärkide ja tänukirjadega rekordiliselt 131 inimest, kes on silma paistnud hoolivuse, missioonitunde ja vaprusega inimeste elu ja vara päästmisel või on osutanud märkimisväärseid teeneid päästevaldkonna arendamisel.

Siseminister Mart Helme ütles aumärkide üleandmisel: „Päästetöö on palju laiem kui vaid tuletõrjumine. Väga tähtis on vabatahtlikele ja kutseliste päästjate koostöö –  nad moodustavad ühtse päästevõrgustiku ning on oluliseks osaks elanikkonnakaitses ning laiapindses riigikaitses.“

„Selleks, et saaksime ka järgmist suurt juubelit pidada, peame tegelema riigikaitsega ja päästjatel on selles väga oluline osa!,“ tunnustas minister päästjaid.

Täna 100. aastapäeva tähistav Eesti organiseeritud tuletõrje koondas oma loomise hetkel peamiselt vabatahtlikud tuletõrjeseltsid ning kutselised komandod ühtseks organisatsiooniks. Seltside ühinemine ühtse katuse alla oli vajalik, et tulla toime suuremate õnnetustega ning toonased tuletõrjujad ja tänased päästjad on külg-külje kõrval töötanud ennastsalgavalt lugematutel väljakutsetel.

Elupäästja medali said tänavu kokku 58 inimest, nende hulgas lisaks päästjatele ka 11 eraisikut.

Üle anti 2 päästeteenistuse suurt kuldristi, 3 päästeteenistuse kuldristi, 11 päästeteenistuse hõberisti, 31 päästeteenistuse medalit, 9 päästeameti kuldsete tammelehtedega teenetemedalit ning 18 päästeameti hõbedaste tammelehtedega teenetemedalit.

Päästeteenistuse aumärke on antud välja alates aastast 1998. Aumärke antakse üle kaks korda aastas: Eesti Vabariigi sünnipäeva ajal veebruaris ja organiseeritud tuletõrje sünnipäeva ajal septembris.