Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Siseminister Mart Helme asetas Pärnu siseturvalisuse ühishoonele nurgakivi 

-
12.10.2019
Nurgakivi paneku tseremoonial.
© Siseministeerium

Reedel toimus Pärnus kauaoodatud siseturvalisuse ühishoone nurgakivi üritus, kus ajakapsli asetas paika ja kattis betooniga siseminister.

“See maja saab olema just selline nagu meil tänasel päeval vaja on. Praegused Siseministeeriumi valdkonna hooned Pärnus on ajale jalgu jäänud ning inimesed, kes siin uues majas tööle hakkavad, teevad seda pühendunult ja vajavad hädasti kaasaegseid töötingimusi,” sõnas minister Mart Helme.

Uues hoones hakkavad paiknema Politsei- ja Piirivalvalveamet, Päästeamet, Häirekeskus ja Kaitsepolitseiamet. Plaanide kohaselt peaks ühishoone Pärnus valmima 2021. aasta alguses.

Siseminister külastas ka praegust politsei kasutuses olevat amoritiseerunud hoonet ning koos Lääne prefekt Kaido Kõplasega majas tehtud ringkäigul võidi veenduda, et kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab, aga need tingimused ei ole need, mis tulemuslikuks tööks olema peavad.

Samuti vaadati koos Pärnumaa päästepiirkonna juhi Andro Oviiriga üle Pärnu- ja Kilingi-Nõmme päästekomandod.

Kiling-Nõmmel võttis siseministri vastu Saarde vallavanem Eiko Tammist ning koos vaadati üle ajalooline päästehoone. Sealsed ruumid on kohandatud selliseks, et tagada kuidagi kaasaegsed inimeste olmevajadused  ning ka tehnika paigutus toimub kitsastes oludes. Kilingi-Nõmme päästekomando kuulub Siseministeeriumis nende objektide hulka, mis on lähiaastatel plaanis valmis ehitada.

Minister Mart Helme rõhutas nii Pärnus kui Kilingi-Nõmmel päästjatega toimunud kohtumistel, et tema eesmärk ei ole valada kogu valdkonna raha betooni, vaid prioriteet on inimesed, et hoida natukenegi nende motivatsiooni.

“Ka järgmisel aastal saame tagada väikese palgatõusu just rindetöötajatele, kes seavad päevast-päeva oma tervise ohtu,” ütles minister Mart Helme päästjatele.

Samuti saab veidi uuendada päästetehnikat ning veel ressurssi omavat kasutatud tehikat suunata vabatahtlikele.

Õhtul kohtus Mart Helme Pärnu riigimajas kodanikega, kus ta andis koos prefekti ja päästepiirkonna juhiga ülevaate valdkonnas toimuvast ning samuti vastati kohalolijate poolt esitatud küsimustele.

Siseministri tutvumisvisiidid valdkonna asutustes jätkuvad juba käesoleval kuul.