Siseminister Mart Helme: Eesti on valmis Kreekale appi saatma kaks patrullpaati ja 20 piirivalvurit

Eesti, Maailm,
- Updated
©Uued Uudised
Siseminister Mart Helme kagupiiril.

Siseminister Mart Helme kinnitusel on Eesti valmis pakkuma Frontexi ühisoperatsiooni kaudu Kreekale abi merepiiridel kiirreageerimise operatsiooni alustamiseks.

„Frontexi hinnangul vajab tõhusamat valvamist just merepiir ning Eesti on valmis saatma Kreekale appi ühe lisa patrullpaadi neljaliikmelise meeskonnaga ning pikendama selles piirkonnas seni piirivalvet teostanud patrullpaadi teenistusaega,“ ütles siseminister Mart Helme. „Lisaks on Eesti valmis lähetama piirkonda ka 20 eksperti Kreeka toetamiseks välispiiri valvamisel,“ märkis ta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Politsei- ja piirivalveameti (PPA)  peadirektor Elmar Vaheri sõnul vahetab politsei pidevalt infot nii Frontexi, partnerriikide kui ka PPA inimestega, kes praegu Kreekas Euroopa Liidu välispiiri turvalisust tagavad.

„Arvestades rändesurvet Kreekas tegime täna ettepaneku saata Euroopa välispiirile nii palju abi kui PPA-l võimalik, seda nii inimeste kui ka vahendite näol. Politseijõudude kiire lähetamise kogemus on meil olemas 2015. ja 2016. aastast, kui Sloveenias käis kokku kolm ESTPOL meeskonda,“ ütles Vaher.

Siseminister Mart Helme teeb vastavasisulise abipakkumise homsel Euroopa Liidu siseministrite nõukogu erakorralisel kohtumisel Brüsselis. Euroopa piiri- ja rannikuvalve amet Frontex koostab liikmesriikide pakkumiste põhjal operatsiooniplaani ning Eesti tegelik lähetamise vajadus selgub peale seda.

Siseministri sõnul on Eesti valmis samasugust abi pakkuma Kreekale ka otse, ilma Euroopa piiri- ja rannikuvalveameti vahenduseta.

4 commentsOn Siseminister Mart Helme: Eesti on valmis Kreekale appi saatma kaks patrullpaati ja 20 piirivalvurit

 • Avatar
  Vk . Com / prooton ( mu antisemiitlik propagandakanal )

  Eesti võiks Iraanilt tellida neid Challenger ülikiirpaatidest ehitet koopiaid mis on militaaria jaoks ümberkujundet osta. Kindlasti saaks odavamalt kui läänest ja Iraan on üks peamisi liitlasi võitluses rahvusvahelise sionismiga

 • Avatar

  Kuidagi sujuvalt vaikib vaher maha selle, et ka aastal 2010 osalesid piirivalvurid FX-i ühisopil RABIT 2010 esimese migratsioonikriisi ajal ja seda ilma igasuguse suurepärase politsei poolse operatiivjuhtimiseta. Võibolla on asi selles, et tookord olid Eesti poolsed organiseerijad siis veel ametis olnud piirivalve suuna juhid ehk siis pärispiirivalvurid.

  • Avatar

   Lisaks veel, et tookord oldi võimelised reageerima mõne päeva jooksul. huviga ootan kaua seekord aega läheb

 • Avatar

  Saatke tugeva metallkiiluga ja relvastatud kaatrid. Saab ujuvate kaabakate massi tõrjuda. Mitte veest päästa!

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused