Siseminister Mart Helme jätkas haldusala ülevaatust visiidiga saartele

Eesti,
- Updated
©Siseministeerium
Kohtumisel päästjatega.

Uued Uudised edastavad ülevaate siseminister Mart Helme reedesest sõidust kahele suursaarele, et tutvuda oma haldusala inimeste tööga.

Esimene peatus tehti sombusel reedel Kuressaare kordonis. Lääne prefekt Kaido Kõplas tutvustas värske ilmega avarat hoonet, mis pakub mitmekülgseid võimalusi nii personalile kui ka tehnika hoiustamiseks ja hooldamiseks. Kordonis on olemas ka muljetavaldav helikopteriangaar, mis seisab paraku enamuse ajast jõude, kuna kohapealset kopterit seal ei ole.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Edasi suunduti ühishoonesse, et tutvuda Kuressaare politsei- ja päästetöötajatega ning vaadati üle sealsed töötingimused ning tehnika.

Ministri hinnangul võiks töötajate ruumid avaramad olla kuid päästetehnika säras nii, et muheda jutuga Saaremaa päästepiirkonna juhataja Margus Lindmäe sõnul on varasemate külaliste poolt kahtlustatud, et need masinad väljakutsetel ei käigi.

Minister rääkis vestlusringis ka päästjatega. Sel nädalal sai siseturvalisuse valitsusalas paika palgatõus nö eesliini töötajatele. Olgugi, et napp, aga see on ikkagi palju parem kui suvised jutud võimalikest koondamistest.

Lisaks on Saaremaal 14 vabatahtlikku päästekomandot, mida seekord külastada ei jõutud.

Lääne prefekt andis ühishoones ministrile ülevaate läänepiiri olukorrast. Prefektuuri tööpiirkonda kuulub 73% Eesti merealast. Radaripilt veepeal toimuvast on hea kuid nõrk koht on see, mis toimub vee all.

Hiiumaal kohtus minister esmalt Roograhu restoranis kogunenud Hiiumaa turvalisuse nõukoguga, et anda ülevaade ministeeriumi praegusest tegevusest kui ka tulevikuplaanidest. Ministri sõnul on väga oluline kohaliku kogukonna kaasatus koostöös riigiasutustega, et kujundada turvalisemat elukeskkonda saarel ning mõista ühiselt probleeme ja seada koos sihte.

Turvalisuse nõukogu tähtsus tõuseb esile näiteks valmistumisel võimalike tormidega kaasnevate kriisidega toimetulemiseks ning samuti elu- ja linnakeskkonna planeerimisel , mis puudutab tule- ja liiklusohutust ning samuti ka üldise turvalisuse põhimõtete järgimist (hea nähtavus, valgustus).

Hetkel tegutseb Hiiumaal 31 vabatahtlikku päästjat ja 2 vabatahtlikku päästekomandot.

Minister vaatas üle ka Kärdla politseijaoskonna hoone ja sai ülevaate politsei tegevusest Hiiumaal. Suviti küll kolmekordistub saarel elanike arv kuid suuri probleeme ei ole see senini tekitanud.

Jahisadamas tutvuti politsei veealustega ning edasi suunduti politseikaatriga tagasi Roograhu sadamasse ning seal ka ministri haldusalaga tutvumine saartel lõppes.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused