Siseminister Mart Helme kohtus Setomaal oma haldusala ametnike ja kohaliku seto rahvaga

Eesti,
- Updated
©Siseministeerium
Kohtumine päästekomandos.

Siseminister Mart Helme käis reedel praegusaja Setomaa pealinnas Värskas tutvumas kohaliku päästekomando olukorraga ning kohtus ka Setomaa vallavolikogu, Setomaa liidu ja Seto Kongressi esindajatega ning kohaliku rahvaga.

Esimene peatus tehti päästekomandos.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Värska komando erilisus on see, et isikooseis on väiksem ning seetõttu puudub seal elupäästevõimekus, kuigi vahendid selleks on olemas. Sellepärast tunneb komando tuleviku mõttes end pisut ebakindlalt. Sealne soov on, et nad saaksid võtta veel mõned päästjad palgale, et olla täisväärtuslik päästekomando.

Kui veel ligi kümme aastat tagasi ähvardas Värska päästekomandot sulgemine, siis reedel sai minister Värska päästjatele kinnitada, et see oht on möödas ning ta on siin selleks, et kuulata päästjate ettepanekuid, kuidas komando töö tulevikus veelgi paremini korraldada ning teeb omalt poolt kõik, et Värska komando oleks tulevikus normaalkoosseisus. “Meie ressurss on piiratud ning peame seda ühte koondama valdkonnaüleselt,” ütles minister.

Värska näitel tuleb Siseministeeriumis mõelda sellele kuidas tulevikus ühendada veepäästevõimekus Peipsi järvel haldusala-üleselt, kaasates ka vabatahtlikke.

Värsaka komandos tuli jutuks ka möödunudaastane kriis Kagu-Eestis ning sealt saadud õppetunnid, sest just Setomaa vald sai tormiga enim kahjustusi.

Kohtumisel Eesti Pihkva konsuli, Setomaa liidu liikmetega ning vallavolikogu esimehega tõstatus kohaliku rahva viisaprobleem Venemaaga ning siin lepiti kokku järgnevad kohtumised, kuna antud küsimus on komplitseeritud ning võimalikud lahendused nõuavad laiemat kokkulepet riigiasutuste vahel.

Lisaks valmistab kohalikele muret piiriäärsete teede olukord, eriti kui jätkub piirirajatiste ehitus ning raske tehnika nendel liikuma hakkab. Minister sai öelda, et ehitushanke tingimustes on kokku lepitud, et kahjustada saanud teed taastatakse.

Lisaks esitleti siseministrile ettepanekud piiriäärsete teedevõrgustiku loogilisema ja parema toimimise kohta seda ka riigikaitselises mõttes ning need teadmised ja ettepanekud võeti kaasa, et antud teemaga edasi tegeleda.

Kohtumisel kohaliku rahvaga, keda oli Seto Külalistemajja kogunenud hulgaliselt, andis minister ülevaate poliitilisest olukorrast ning valitsuse ja enda tegemistest. Lisaks oli kavas tavapärane küsimuste ja vastuste voor.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused