Siseminister Mart Helme: loome eraldiseisva piirivalve

Eesti,
©Uued Uudised
Siseminister Mart Helme kagupiiril.

Siseminister Mart Helme otsustas politsei- ja piirivalveameti (PPA) koosseisu luua eraldiseisva piirivalve, mis hakkab lisaks seniste piiriülesannete täitmisele tagama ka kriisiolukordadeks valmisolekut.

Piirivalve ülesanneteks jäävad piiride valvamine, kaitse ja kontroll, ebaseadusliku sisse- ja läbirände tõkestamine, päästetööd merel ja siseveekogudel, lennupäästeotsingud maismaal, merereostuse avastamine ja likvideerimine ning valdkonna arendamine.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Eraldiseisva piirivalve loomisega tagame valmisoleku kriisideks ja valdkonna tervikliku juhtimise,” ütles siseminister Mart Helme ja lisas, et eesmärk on piirivalve tugevdamine. “Ka praegune eriolukord näitab, et piirivalve peab olema eesliinil ja suutma olenemata kriisist täita kõiki oma ülesandeid,” lisas Helme.

Siseministri sõnul on PPA praeguses kriisis koostöös partneritega väga hästi hakkama saanud, kuid peab tugevdama PPA võimekust kriisides iseseisvalt tegutseda.

Siseminister Mart Helme sõnul hõlmab piirivalve tugevdamine lisaks iseseisva juhtimisstruktuuri loomisele ka politsei ja piirivalve kriisireservi ehk sisekaitsereservi loomist,  täiendavat varustust ja väljaõpet ning idapiiri väljaehitamist.

“Piirivalve üksust hakkab juhtima peadirektori asetäitja piirivalve alal,” ütles PPA peadirektor Elmar Vaher. “Esialgsete plaanide järgi alustatakse piirivalve üksuse loomisega lähema kuu jooksul. Kõigepealt tuleb muuta siseministri määrusega kinnitatud politsei- ja piirivalveameti põhimäärust ning teenistuskohtade koosseisu,” lisas Vaher.

Eraldiseisva piirivalve loomise PPA koosseisu leppis valitsus kokku koalitsioonilepingus.

5 commentsOn Siseminister Mart Helme: loome eraldiseisva piirivalve

 • Avatar
  Ants Rannula

  Natuke nadi lugeda,piirivalve! Piir oli nõuka ajal.Nüüdsed poliitikud parseldasid tohutu lahmaka Isamaast Venemaale ja tekitasid #kontrolljoone# kus pole Tartu Rahuaegsest PIIRIST jälgegi. Kas keegi ka seina äärde pandi?

 • Avatar

  See peaks ikkagi olema täielikult omaette üksus, mis allub otse valitsusele – seega siseministrile, mitte TÄIELIKULT USALDUST VÄÄRIVALE politseile.
  Kui kriisi olukorras politsei “vedelad teeb” st.üle jookseb või halvandub, on keegi, kes meie eest seisaks.
  See üksus peaks moodudtuma PARIMATEST EESTI POEGADEST !

 • Avatar

  no ei saa ju kõiki lubadusi nüüd ja kohe

 • Avatar

  Endise jõustruktuuri esindajana leian, et Piirivalve ei peaks olema osana PPA-st vaid eraldi Siseminni all.

 • Avatar

  No üks asi siis veel EKRE lubadustest hakkab täituma. Kuigi väga palju lubadusi on ootel.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused