Siseminister Mart Helme: side ja elektri toimepidevuse tagamine kriisiolukorras on elulise tähtsusega

Eesti,
Siseminister Võrus.

Siseminister Mart Helme kohtus täna Võrus kriisikomisjoni liikmete ning Päästeametiga, et arutada nädalavahetusel tekkinud kriisiolukorra põhjuseid ning elutähtsate teenuste paremat tagamist tulevikus.

„Elektri kadumisel on haavatav kogu riik,“ sõnas siseminister Mart Helme. „Elutähtsad teenused on ristsõltuvuses – elektrivõrgu toimimisest võib sõltuda side, toasoe, bensiinijaamade töö, joogivee ja toidu olemasolu ning säilimine. Side toimimine omakorda on aluseks paljude teiste teenuste toimimisele, seetõttu on oluline kehtestada ka sellele toimepidevuse nõuded. Antud juhul kadus Võrus mobiilside elektri kadumise järel 15 minutiga.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Helme rõhutas, et vaatamata riigiasutuste ja -ettevõtete vastutusele elanikele elutähtsaid teenuseid pakkuda, tasub ka inimestel endil kriisiolukordadeks valmis olla. „Kui elekter on farmis, kaupluses, tööstusasutuses kriitilise tähtsusega, siis peabki ettevõtja või teenuse osutaja generaatori hankima, sest elektrivõrgud ei saa kunagi täiesti tormikindlaks – elektri katkemise põhjus võib olla ka muu kui torm või muu ilmastikunähtus,“ rääkis Helme. „Ühtlasi peaks olema suurem ka tanklate arv, kust saab kütust ka elektrikatkestuste korral ning need peaksid asuma Eesti erinevates osades. Toimivatest tanklatest peab aga kriisisituatsioonides info jooksvalt kättesaadav olema.“

Kohtumisel arutati lisaks veel kohalike omavalitsuste rolli kriisideks valmistumisel ning elanike teavituse ja käitumisjuhiste andmise korraldamisel.

Tänase kohtumise järel kutsub siseminister novembris toimuvale kriisikomisjoni istungile ka riigihalduse ministri ning majandus- ja taristuministri.

3 commentsOn Siseminister Mart Helme: side ja elektri toimepidevuse tagamine kriisiolukorras on elulise tähtsusega

  • Jüri Kukk

    …kaitseliitlane…

  • Jüri Kukk

    Olen ise ka katseliitlane. Käin õppustel korra-kaks kuus nädalavahetustel – muide, need ei ole mängud, vaid me õpime kõigepealt seda, kuidas sõjas ise ellu jääda ja alles siis vastase tapmist. Aaga argipäevadel olen 8-17 tööl. Kuidas ma saan minna Lõuna-Eestisse tormikahjustustega võitlema? Kogu Kaitseliidu reakoosseis on minusugused.

  • Avatar

    Meil on riigis üks toimiv asutus, mis on loodud eos juba selliste kriiside jaoks. Miks pagana pärast neid loksutatakse kõiksugu muude ja ülemustele rohkem meeldivate mängudega? Neil on vahendid, tehnika ja inimesed. See on meie Kaitseliit. Keda nad siis kaitsma peaksid? See pole sõjakool. See on vabatahtlike ühendus rahva kaitseks. Rakendage siis neid. Sõjaliselt on nad ju ajast nagunii 30-40 aastat maha jäänud.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused