Siseminister Mart Helme sisekaitse reservist: see on riiklik projekt, see pole mingi soolo

Eesti,
©UU
Mart Helme

Siseminister Mart Helme (Eest Konservatiivne Rahvaerakond) ja siseministeeriumi asekantsler Viola Murd ning politsei- ja piirivalveameti peadirektori asetäitja arenduse alal Krista Aas rääkisid täna pressikonverentsil lähemalt plaanitavast sisekaitse reservist.

Mart Helme rääkis, et reserv teeb paljusid asju: tugevdab piirikaitset, tagab eluliselt tähtsate objektide kaitse, valvab. „Kaitseliit pole lahendus, see on vabatahtlik, neil pole tihti sellist ressurssi,“ ütles ta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Küsimusele milleks seda vaja on, vastas siseminister, et lahtiste silmadega inimesed näevad väga hästi, et seni kehtiv maailmakord laguneb: „ Kõik need protsessid, mida me rahvusvaheliselt näeme, tekitab küsimuse, et kui valmis me nendeks oleme?“

„Me ei saa välistada massilisi korratusi. Need võivad olla provotseeritud väljastpoolt, aga ka seesmiselt. meil on vaja võimekust nendega toime tulla ja neid ohjes hoida. See reserv on üks osa meie laiapõhjalisest riigikaitsest. Ma ei loo oma eraarmeed. Ministriamet on lühike amet. Ma ei saa öelda, et ma olen aasta, kahe, kümne pärast minister. See on riiklik projekt. See pole eraisiku projekt,“ rõhutas ta.

Mart Helme: „Kõik see, mis me oleme teinud, pole ainult siseministeeriumi haldusalas. Me pole teinud mingit soolot. Me ei tee partnerite arvelt midagi. Oleme koguaeg kaitseministeeriumi ja justiitsministeeriumiga suhtluses.“

Viola Murd lisas, et selle ideega on aasta algusest saadik tegeletud. See idee tulenes juba varasematest arengukavadest. Pärast 2014. aastat hakati laiapinnalise riigikaitsega tegelema. Sellest tulenevalt on pandud siseministeeriumile hulk ülesandeid, mille täitmiseks ressursse napis. Nüüd on püütud leida võimalusi, kuidas nende ülesannetega toime tulla: „Mõtleme selle peale, kuidas väike riik võiks oma võimalusi otstarbekalt kasutada. Me ei räägi, et järsku mõtleme mingisuguse üksuse loomist, ja unustame ära muud koostöövormid.“

Mart Helme rõhutas, et need inimesed tulevad kaitseväe läbi teinud inimeste hulgast. „Meil on kümneid tuhandeid inimesi, kes on reservi arvatud, aga keda me pole suutnud ka tavapäraste kaitseväe õppuste ajal aktiveerida. Tuleb need inimesed üles leida ja riigikaitsesse tuua. Praegu oleme arvestanud umbes 700 inimest, need on võimalik leida, varustada ja ette valmistada.“

UU

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused