Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Skandaal jätkub: Kaja Kallase abikaasa firmale oli Vene-vedudeks antud eriluba

-
06.09.2023
Head teed neile venelastele, kes Eesti riiki ei austa – minge Venemaale! Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Peaminister Kaja Kallas on sattunud hävitavasse skandaali, kus kõik näitab, et Ukraina-patriotismi kõrval jätkus ka elav Vene-äri, lausa erilubadega.

ERR vahendab: “Kuigi Venemaale ja Valgevenesse on keelatud sanktsioonidealuseid kaupu viia, siis eri viisidel kaubad siiski üle idapiiri jõuavad. Selle põhjusteks on nii tollireeglite rikkumised kui ka asjaolud, et ettevõtetele on antud eriload,

Agressorriikidesse saadetakse sanktsioonidealust kaupa ka legaalselt, kuid neid lubasid saab väga harva. Näiteks on sel aastal transiidiks ning importiks ja ekspordiks väljastatud vaid viis eriluba. Pärast täiemahulise sõja algust on eriloa saanud ka peaministri skandaali kiskunud Stark Logistics.

Maksu- ja tolliamet nendib, et sanktsioonide andja on teatud kaupade puhul ette näinud üleminekuperioodi ehk neile ettevõtetele, kellel on sõlmitud tarnelepingud enne kindlat kuupäeva, antakse reeglina kuni kolm kuud, et oma tarnelepingut täita.”

Peaministri abikaasa Stark Logistics tegutses aga Vene suunal kogu sõjaaja ehk poolteist aastat, kuni skandaali puhkemiseni, ja sotsiaalmeediasse postitatud pildid näitavad selliste autode liikumist ida suunas siiani.

Kaja Kallas jätkab vassimist, väites, et ta ei teadnud abikaasa Vene-ärist või et too polevat üldse sellist äri ajanud, olevat vaid kedagi kolida aidanud, kuid eriluba andmine näitab organiseeritust, mis venis kordades pikemaks kui lubatud kolm kuud.