Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Skandaalne endine politseijuht Elmar Vaher läks tööle Omnivasse

-
19.06.2023
Elmar Vaher
© UU

Kelmuse kahtlusega ametist tagandatud endine politseijuht Elmar Vaher jätkab karjääri postiettevõttes Omniva. Skandaali sattunud endise politsei- ja piirivalveameti peadirektori uueks ametikohaks on riigi side- ja transpordiettevõte Omniva, kes sõlmis endise politseijuhiga juuni alguses nelja kuu pikkuse konsultatsioonilepingu.

„Ta analüüsib riiklike ja kohalike omavalitsuste poolt pakutavaid teenuseid, et selgitada välja, milliseid neid oleks võimalik tulevikus korraldada Omniva postkontorite kaudu,“ ütles ettevõtte juhatuse esimees Mart Mägi Õhtulehele.

Lisaks riigiteenuste võimaliku Omnivaga sidumisele analüüsib Vaher ka riigiettevõtte autopargi kasutusvõimalusi kandevälisel ajal. Nimelt seisavad sidefirma paljud transpordivahendid märkimisväärse osa töövälisest ajast jõude.

Elmar Vaheri viimane tööpäev PPA peadirektorina oli 2. mail.

Kaitsepolitsei ametnikud esitasid 21. märtsil kelmuse kahtlustuse maksu- ja tolliameti tolliosakonna juhile Eerik Heldnale ning kelmusele kaasaaitamise kahtlustuse politsei- ja piirivalveameti peadirektorile Elmar Vaherile. Kahtlustuse kohaselt vormistati Eerik Heldna tema soovil ja Elmar Vaheri osalusel 2019. aasta aprillis näiliselt teenistusse politsei- ja piirivalveametis ning viidi samal päeval tähtajaliselt üle kaitseväe struktuuriüksusesse, kus ta tegelikult töötas juba aasta aega.

Politsei ja Omniva sattusid samadesse uudistesse ka läinud aasta lõpul, mil politsei hoiatas inimesi õngitsuskirja eest, mida saadeti postiettevõtte Omniva nimel ning millega taheti varastada lihtsameelsete inimeste pangakaardi andmeid.

Septembri viimastel päevadel hakkasid inimesed saama e-kirju, milles Omniva justkui teataks paki kohaletoimetamisel tekkinud tõrkest ja vajadusest maksta paki kättesaamiseks lisatasu.

Politsei hoiatas, et e-kirjas olevale lingile ei tasu kindlasti vajutada.